Spor yaparak vaktinizi değerlendirin

Spor yaparak vaktinizi değerlendirin
Yayınlama: 26.03.2024
A+
A-

Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtararak spora, sanata, sosyal ve kültürel faaliyetlere yönlendirmek için çaba sarf ettiklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “Her türlü bağımlılıkla, internet bağımlılığıyla mücadele etmemiz lazım. Zamanınızı internette sörf yaparak geçirmeyin, spor yaparak, okuyarak geçirin.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Rize’ye geldi.

Rize-Artvin Havalimanı’nda koordinasyon toplantısına katılan Bakan Bak, daha sonra esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla görüştü. 

10 milyon gence yüzme öğrettik

Türkiye’nin dört bir yanına spor tesisleri kazandıklarını vurgulayan Bakan Bak, ” Türkiye’de 700’e yakın olimpik ve yarı olimpik havuzlar yaptık. Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile bu zamana kadar 10 milyon gence yüzme öğrettik” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Rize’nin Pazar ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Bak, ardından Muradiye beldesini ziyaret ederek burada yapımı tamamlanan Genç Ofis, Kültür Evi ve aile hekimliğini gezdi.

Kalkandere ilçesini de ziyaret eden Bakan Bak, Kalkandere Gençlik Merkezi’nde Gençlik Buluşması’na katıldı.

Bakan Bak, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de 400’ün üzerinde merkez olduğunu ve 4 milyonun üzerinde gençle her yıl faaliyette bulunduklarını anlattı.

“Cumhurbaşkanımızın önderliğinde binlerce tesis yaptık”

Müzik, kültürel faaliyet, robotik kodlama ve pek çok teknolojik alanda merkezlerin hizmet verdiğine dikkati çeken Bakan Bak, şöyle devam etti: 

“Gençlerimize biz teknoloji noktasında ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bunların örneklerinden bir tanesinde TEKNOFEST. Ciddi bir gençlik geliyor. Sporda da ciddi tesisler yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde son 22 yılda binlerce tesis yaptık. Stadyumlar, yüzme havuzları, kapalı spor salonları, basketbol, voleybol sahaları. Türkiye bir spor devrimi yaşamaktadır.”

Bakanlık olarak en büyük hedeflerinin bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele olduğunu vurgulayan Bakan Bak, “Gençlerimizi spor salonlarına, tesislere bekliyoruz. Rize’de, Fındıklı’da çok güzel bir kamp merkezi yaptık. Gençler, ülkeyi gezin, dolaşın. Çanakkale’de çok güzel bir kamp yaptık, 450 yataklı. İnşallah bu gençleri Çanakkale’ye de götürelim.” diye konuştu.

“Çocuklarımızı Çanakkale’ye götürmeliyiz “

Çanakkale’nin batı ve emperyalistlere karşı direnişin sembolü olduğunun altını çizen Bakan Bak, sözlerine şöyle devam etti:

“Japonlar, çocukları Hiroşima ve Nagazaki’ye götürür. Ne oldu? Atom bombası atıldığında binlerce insan öldü ve bir felaket yaşandı. Çocukları oraya götürüyorlar ki ‘Çok çalışmalısınız, çok başarılı olmalısınız ki ayağa kalkmamız lazım.’ Biz de çocuklarımızı Çanakkale’ye götürmeliyiz. Görsünler bir millet nasıl direndi, nasıl ayağa kalktı. Çanakkale, çok büyük güç, örnek ve tarihtir. İnşallah bu gençlerimizi götürelim Çanakkale’ye. Önemli olan bu ülkeyi, vatanı sevmek. Çok çok önemli.”

“10 milyon gence yüzme öğrettik”

Sosyal, kültürel, sanatsal alanda gençlerin gelişimi yanında yetenek taraması yaptıklarını belirten Bak, “Milli Eğitim Bakanlığı ile tarama yapıyoruz. Gücüne göre spor branşlarına yönlendiriyoruz. Yaklaşık bu zamana kadar da 4,5 milyon çocuğumuzu bu taramadan geçirdik. Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi var. Türkiye’de 700’e yakın olimpik ve yarı olimpik havuzlar yaptık. Bu zamana kadar 10 milyon gence yüzme öğrettik.” dedi.

“Zamanınızı spor yaparak, okuyarak geçirin”

Bakan Osman Aşkın Bak, her türlü bağımlılıkla mücadele ettiklerini kaydederek, “Her türlü bağımlılıkla, internet bağımlılığıyla mücadele etmemiz lazım. Zamanınızı sörf (internette gezinme) yaparak geçirmeyin, spor yaparak, okuyarak geçirin. O alet cazip, sizi çekiyor ama mutlaka okuyun.” ifadelerini kullandı.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.