Saadet’in Kadın Kolları Başkanı Ekinci, LGBT’ci derneğin toplantısında! AGD’den tepki

Seçime CHP listelerinden girme kararı alan Saadet Partisi şimdi de LGBT destekçisi derneklerle kol kola girdi. SP Kadın Kolları Başkanı Ekinci’nin Havle Derneği’nde yaptığı konuşma tepki çekti.

Saadet’in Kadın Kolları Başkanı Ekinci, LGBT’ci derneğin toplantısında! AGD’den tepki
Yayınlama: 01.05.2023
A+
A-
LGBT’li eşcinellere verdiği destekle bilinen ve kendilerini “Müslüman feminist hareket” olarak lanse eden Havle Kadın Derneği ile Saadet Partisi aynı çatı altında buluştu. LGBT’ci Havle Derneği’nin düzenlediği toplantıda Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Nurgül Ekinci de yer aldı.

Havle Kadın Derneği’nin 2. Açık Forum adı altında düzenlediği etkinlikte Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Nurgül Ekinci’nin yanı sıra; CHP Parti Meclisi Üyesi Avukat Sevgi Kılıç, CHP’nin düşük İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Deva Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, İyi Parti İstanbul Milletvekili Adayı Dilruba Oğulcuklu, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Adayı Esmeray Özadikti gibi isimler yer aldı.

Neyi değiştirmeyi amaçlıyorsunuz” sorusunu cevaplandıran kadın siyasilerin İstanbul Sözleşmesi mesajları vermesi dikkat çekti. Saadet Parti’li Ekinci’nin “cinsel kimlik”, “kişinin kendisinin tercihi” şeklindeki sözleri LGBT’ye sinyal olarak yorumlandı.

TERCİHİ KİŞİYİ İLGİLENDİRİR, BİZ HİZMETLE MÜKELLEFİZ!

SP Kadın Kolları Başkanı Nurgül Beytiye Ekinci, şunları söyledi:

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ DEDİLER…

Toplantıda konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi Avukat Sevgi Kılıç, “İstanbul Sözleşmesi’ni geri getirerek ve sonra Özel Yetkili Yargıtay Dairesi kurarak çok yönlü şiddeti önleyeceğiz.” dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Adayı Esmeray Özadikti: “Önce İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğiz. Sonra kadının siyasete katılımını artırmaya çalışacağız.” ifadesini kullandı.

AGD’DEN TEPKİ SESİ YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanlığı kararıyla feshedilen İstanbul Sözleşmesi mesajlarının verildiği toplantıda bulunan ve eşcinselliğe kapı aralayan sözler sarf eden SP Kadın Kolları Başkanı Ekinci, Milli Görüş camiasında rahatsızlığa sebep oldu.

Milli Görüş camiasının önemli kuruluşlarından Anadolu Gençlik Derneği Denizli İl Başkanı Av. Bilal Furkan Şimşek, “sapkınlık” vurgusu yaptığı tepki açıklamasında, fertlerin cinsel kimliğinden dolayı ayrımcılığa uğramaması ifadesi altına saklanan gayeyi irdeledi. Şimşel, yapılan yanlışlara ses çıkarmanın fitne değil farz olduğunu söyledi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’YLE GETİRİLMEK İSTENEN DÜZEN BU!

AGD İl Başkanı Bilal Furkan Şimşek, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

KAYNAK: HABER7

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.