Netanyahu’ya sert sözlerle yüklendi

Netanyahu’ya sert sözlerle yüklendi
Yayınlama: 12.11.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu bunlar senin iyi günlerin, seni çok daha farklı günler bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, günlerdir Gazze’yi bombalayan İsrail’in Başbakanı Netanyahu’ya bir kez daha sert sözlerle yüklendi. Netanyahu’nun masum insanların ahından kurtulamayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar senin iyi günlerin, seni çok daha farklı günler bekliyor. Çocukların ahı seni iflah ettirmez. Netanyahu şunu bil gidicisin” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Gazze’deki saldırılara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu’ya sert sözlerle yüklendi. Netanyahu’yu kötü günlerin beklediğini söyleyen Erdoğan, “Netanyahu şunu bil gidicisin” dedi.

Her ilde en az 1 merkez olacak şekilde, Türkiye genelinde 134 engelsiz gündüz yaşam merkezimiz çalışmalarını sürdürüyor. Daha bunun gibi birçok hizmet, proje ve desteğimiz var. Her ne kadar fildişi kulede yaşayanlar bilmese de, vatandaşlarımız bu hizmeti çok iyi biliyor. Türkiye, sosyal güvenlik şemsiyesinin kuşatıcılığı bakımından dünyanın en ileri ülkelerinden birisidir. İnşallah bundan sonra da kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz. Laf yerine hizmet ve icraat üreten anlayışımızın en güzel örneği, bugün açılışını yaptığımız şu güzide eserdir.

6 Şubat’ta yaşadığımız depremler sebebiyle 5 aylık bir gecikme oldu. Deprem felaketine rağmen, projemizin inşa sürecini yakından takip ettik. Aile Bakanımıza gerekli talimatları vererek, tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bugün de açılışını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Tüm sosyal donatılarıyla her açıdan örnek bir eseri İstanbul ve ülkemize kazandırdığımızı görüyoruz. Bu projeye katılan tüm bağışçılarımıza özellikle teşekkür ediyorum

Türkiye olarak nasıl kendi vatandaşlarımıza sahip çıkıyorsak, tüm mazlumlara kol kanat geriyoruz. Gazze’deki katliama karşı en güçlü tepkiyi verirken, yine insani açıdan konuya yaklaşıyoruz. Şimdi, bakıyorum Netanyahu kalkmış yanına iki bakanını alıyor, dün bir basın açıklaması yapıyor. Çok rahatsız olmuş. Fransa Devlet Başkanı Macron’un açıklamaları ve Riyad zirvesi çok rahatsız etmiş. Ben ne dedim geçenlerde: Ey Netanyahu bunlar senin iyi günlerin, seni çok daha farklı günler bekliyor. O bebekler, o yavrular, o 3 yaşında, 5 yaşında kefene sarılmış çocuklar, o anneler… Bunların ahı seni iflah ettirmez. Netanyahu şunu bil; gidicisin.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.