Mesut Başkanı bırakmadılar. Meclis Başkan Vekili Seçilecek

Mesut Başkanı bırakmadılar. Meclis Başkan Vekili Seçilecek
Yayınlama: 24.04.2024
A+
A-

Antalya Valiliği’nin çağrısı üzerine; 5393 Sayılı Belediye Kanununun ‘Belediye Başkanlığının Boşalması Hâlinde Yapılacak İşlemler’ başlıklı 45. maddesinin 1. fıkrası gereği, 25.04.2024 tarihi Perşembe günü saat 14.00’te Yeşilırmak Caddesi üzerinde bulunan hizmet binamızdaki Meclis Toplantı Salonunda Kepez Belediye Meclisi toplanacak

GÜNDEM MADDESİ

5393 Sayılı Belediye Kanununun 45. maddesine göre gizli oylama usulü ile Belediye Başkan Vekili seçiminin yapılması (Belediye başkanı veya başkan vekili belediye meclis üyeleri arasından ve gizli oyla seçilir. İlk iki oylamada üye tam sayısının üçte iki ve üçüncü oylamada üye tam sayısının salt çoğunluğu aranır. Üçüncü oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama yapılır. Dördüncü oylamada en fazla oy alan üye, belediye başkanı veya başkan vekili seçilmiş olur. Oyların eşitliği durumunda kur’a çekilir.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.