Mesut Başkan tahliyesine kadar Başkan Prof. Dr. Refik Emre Altekin

Mesut Başkan tahliyesine kadar Başkan Prof. Dr. Refik Emre Altekin
Yayınlama: 25.04.2024
A+
A-

Kepez Belediyesi Kocagöz’ün tahliyesine kadar ona emanet

25 Nisan 2024 günü Kepez Belediyesi’nde meclis tek madde ile toplandı. CHP’nin 26, Ak Parti’nin 13, MHP’nin ise 6 Meclis Üyesi’nin bulunduğu Kepez Meclisi başkan vekilini belirledi. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutukluğu sona erinceye kadar başkan vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin oldu.

Meclis Başkanlığı’nı CHP kepez Meclis Üyesi Selçuk Koçnebioğulları yaparken, AK Parti gizli oylamanın paravan arkasında yapılmasını istedi. Tartışmaların ardından meclis salonuna paravan getirildi ve oyLama paravanın arkasında yapıldı.

İLK TURDA SEÇİLEMEDİ

İlk turda Refik Emre Altekin 28 oy alırken 17 boş oy çıktı. İkinci turda Altekin 31 oy alarak, başkan vekili seçildi.

Kepez Belediyesi Başkan Vekili seçilen Refik Emre Altekin şu sözlere yer verdi: 31 Mart Yerel Seçimlerinde Kepez halkının iradesi ile Sayın Mesut Kocagöz Başkana emanet edilen Kepez Belediye Başkanlığın makamına yapılan başkan vekili seçiminde şahsıma göstermiş olduğunuz teveccüh için Kepezli hemşerilerimiz, başkanımız Mesut Kocagöz ve Cumhuriyet Halk Partisi adına teşekkürlerimi sunuyorum. Kanun ve mevzuatlara uyarak, vicdani ahlaki ve etik değerleri dikkate alarak başkanımız en kısa sürede göreve dönünceye kadar bu süreci aklıselim ile geçireceğimize inanıyorum.

Sevgili Kepezliler, Kepez aşkı ve sevdası ile yola çıkan ve bu yolda her fırsatta çileye talip olduğunu söyleyen Mesut Başkanımızın sizlere verdiği sözleri ve icraatları yerine getirmek için meclis üyelerimiz ile birlikte maksimum çaba ve gayreti göstereceğimizden şüpheniz olmasın. Yapılan hizmetlerde hiçbir şekilde görüş ve düşünce ayrılığına fırsat vermeksizin şeffaf, sosyal belediyecilik anlayışıyla tüm Kepezli vatandaşlarımıza eşit hizmet sunacağız.

Sayın Mesut Kocagöz Başkanım içinde bulunduğunuz durumun ve hukuki sürecin en kısa süre içinde olumlu sonuçlanacağına Kepez Belediye Meclisi olarak inancımızın tam olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Sizin başkanlığınızda yapacağımız ilk meclis toplantısını tüm meclis üyelerimizin heyecanla beklediğini, Kepez halkının size vermiş olduğu adaletin bizimde emanetimiz olduğunu belirtmek isterim. Alınan kararın tüm Antalya’mıza ve Kepez’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

REFİK EMRE ALTEKİN KİMDİR?
Refik Emre Altekin 29 Kasım 1975 Kumluca doğumlu. Kardiyoloji Uzmanı. Akdeniz Üniversitesi’nden ayrılarak özel bir hastanede görev almıştır. Son yerel seçimlerde Başkan Kocagöz’ün kontenjan adayı olarak meclise girmiştir. Aday olmadan kısa bir süre önce CHP üyesi olmuştur.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.