MAKÜ’de 1. Salda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu

MAKÜ’de 1. Salda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu
Yayınlama: 08.05.2024
A+
A-

MAKÜ’de 1. Salda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu Gerçekleştirildi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından I. Salda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu Lavanta Tepesi Hotel’de gerçekleştirildi.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Murat Tomruk, sempozyuma katılımın yüksek olması dolayısıyla mutlu ve gururlu olduklarını vurgulayarak fizyoterapistlik mesleği çok eski bir meslek olduğunu, dünya nüfusunun artması ve bununla birlikte yaşam kalitesinin arttırılması, hastalıkların önlenmesi, tedavi edilmesi ve etkili bir rehabilitasyon hizmetinin sağlanması ile son derece değişime açık bir meslek olduğunu belirterek sempozyumda yer alacak konular hakkında bilgiler aktardı. Toplamda 239 kişinin katılım gösterdiği sempozyumda, Türkiye’nin dört bir yanından, alanında uzman akademisyenler davetli konuşmacı olarak yer aldı.

Burdur’da Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında ilk bilimsel etkinlik olma özelliğini taşıyan sempozyumda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yapay zeka uygulamaları, teknolojik ölçüm ve tedavi yöntemleri, telerehabilitasyon ve inovatif ürün geliştirme gibi güncel yaklaşımlar ele alındı.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.