Konyaaltı’nın üreten kadınları Kermeste buluştu

Konyaaltı’nın üreten kadınları Kermeste buluştu
Yayınlama: 07.05.2024
A+
A-

Konyaaltı Belediyesi iş birliğiyle Konyaaltı Kent Konseyi tarafından Dostluk Parkı içerisinde “Üreten Kadınlar Kermesi” açıldı.

Kadınların böylesi etkinliklerde bir araya gelmesinin ekonomik, kültürel ve kent canlılığı açısından önemli olduğunu vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Kadınlarla beraber çok güzel projelere imza atacağız” dedi.

Konyaaltı Belediyesi’nin katkılarıyla Dostluk Parkı’nda Konyaaltı Kent Konseyi tarafından ‘Üreten Kadınlar Kermesi’ açıldı. Üreten kadınların ekonomilerine destek sağlamak amacıyla 10 Mayıs’a kadar devam edecek kermes, 10.00- 19.00 saatleri arasında açık kalacak.

ÇOK GÜZEL HİKÂYELER YAZACAĞIZ

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Üreten Kadınlar Kermesi’nin, kadınlarla yaptıkları ilk etkinlik olduğunu söyledi. Kotan, “Bu kermes benim için çok önemli. Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday bu projeyi önümüze getirdiğinde ivedilikle elimizden gelen her şeyi yapacağımızı söylemiştim.

Bu tip kermeslerin yapılması, kadınların bir araya gelmesi ekonomik, kültürel ve kent canlılığı açısından çok önemli. Biz de hem Kent Konseyi noktasında hem de Konyaaltı Belediyesi noktasında her zaman kadınların yanında olacağız. İnanın bana çok güzel projeler gerçekleştireceğiz. Çok güzel hikâyeler yazacağız. Biz Konyaaltı Belediyesi olarak çocuklar ve kadınlar noktasında çok hassasız’’ dedi.

HEDEF KADINLARI GÜÇLENDİRMEK

2 yıldır Konyaaltı Belediyesi’nin katkılarıyla Üreten Kadınlar Kermesi’ni gerçekleştirdiklerini söyleyen Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday, “Evde üreten kadınların ürünlerinin sergilendiği ve satışının gerçekleştiği kermesimiz 2 yıldır devam ediyor. Biz bu kermeslerimizle ekonomik olarak kadınlarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.