Hakkari’deki Üs Bölgesinde Jandarmayla İftar

Hakkari’deki Üs Bölgesinde Jandarmayla İftar
Yayınlama: 13.03.2024
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Gece Gündüz Demeden Kolluk Güçlerimizle ‘Türkiye’nin huzuru’ diye çıktık yollara

12.03.2024

Hakkari’deki programları kapsamında Valiliği ziyaret eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik’ten kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik çakışında gazetecilere açıklama yapan İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, Koç Tepe Üs bölgesinde görev yapan güvenlik güçleriyle bir araya geldiklerini, birlikte iftar yaptıklarını söyledi.

Terörle mücadelede üs bölgelerinin çok büyük katkısının olduğunu vurgulayan İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, şöyle konuştu:

“150 daimi, 51 geçici üs bölgemiz var. Bunların her birinin konumlandığı yerleri siz kıymetli Hakkarililer çok iyi biliyorsunuz. Koç Tepe Jandarma Üs Bölgemiz 2 bin 945 rakımda yer alıyor. Oldukça stratejik bir yerde. Burada tüm geçiş güzergahlarının tamamını kontrol altına alıyoruz. İçinde yerli ve milli öyle bir teknolojimiz var ki hamdolsun, aziz milletimizin huzur ve güveni, terörle mücadeledeki duruşumuzu, kararlılığımızı, onların nefesini kesmekle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu gelmiş olduğunuz noktayı, bu üs bölgemizde görüyoruz.”

Kentte esnafı ziyaret ederek ramazanlarını tebrik edeceklerini belirten İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, “Bir de müjde vereceğiz. Bugün üs bölgesinde iftarımızı açtıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza telefonda burada olduğumuzu arz ettik. Oradaki jandarmamızın, Mehmetçiğimizin iftar sevincine ortak olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu cuma saat 13.00’te inşallah Hakkarili hemşerilerimizle, kardeşlerimizle buluşacağını ve bir miting yapacağını öğrenmiş olduk. Bunu da Hakkarili hemşerilerimize iletmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin Huzuru Diye Çıktık Yollara”

“İçişleri ailesi olarak göreve başladığımız günden bu yana gece gündüz demeden kolluk güçlerimizle ‘Türkiye’nin huzuru’ diye çıktık yollara.” diyen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şöyle devam etti:

“Kara vatandan, deniz vatandan, siber vatandan suç türlerinin hangisi olursa olsun, evet önceliğimiz bölücü terör örgütü ve terör örgütlerinin her birinin tamamın topraklarımızdan kazımakla ilgili, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadarki kararlılığımız devam ediyor. Biz asayiş ile ilgili suçlarla ilgili daha iyi olmak ve olay sayılarını düşürmek, var olan suçları aydınlatarak suçluları adalete teslim etmekle ilgili çalışıyoruz.”

İçişleri BakanıAli Yerlikaya, da ha sonra AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geçti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hakkari’deki Üs Bölgesinde Jandarmayla İftar Yaptı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hakkari’deki Koç Tepe üs bölgesinde jandarmayla bir araya gelerek iftar yaptı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Jandarma Genel Komutanımız, Hakkari Valimiz ve kahraman jandarmamızla birlikte Hakkari Yüksekova’daki 2 bin 945 rakımlı Koç Tepe üs bölgesinde iftarımızı yaptık.” ifadesini kullandı.

Paylaşımında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın telefonla kahraman askerlerin ramazanını tebrik ettiğini, Ramazan Bayramı’na hep birlikte erişme niyazında bulunduğunu belirten İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şunları kaydetti:

“Yaz kış demeden görev yapan jandarmamız, Hakkari’de 4 metre karın altında vatan nöbetini tutuyor. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin, tuttuğumuz oruçları kabul etsin.”

 

“Oradaki kardeşlerimize dua ve temennilerimizi iletin”

İçişleri Bakan Ali Yerlikaya’nın paylaşımında, Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinden görüntüler de yer aldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, telefon görüşmesinde şunları söyledi:

“Öncelikle Allah kabul etsin. Afiyet olsun. Bütün oradaki kardeşlerimize de dua ve temennilerimizi iletin. Ramazan-ı şeriflerini tebrik ediyoruz. Rabb’im ramazana kavuşturduğu gibi inşallah bayramına da bizleri kavuştursun. Biz de şu anda parti merkezine geldik. Buradaki iftara şimdi hazırlanıyoruz. Tüm kardeşlerimize selamlar. Biz de zaten Hakkari’de olacağız cuma günü. Önce Hakkari, daha sonra Van’a geçeceğiz.”

“Devletimizin, hükümetimizin terörle mücadeledeki kararlılığını, kahraman jandarmamızın azmini iftiharla, onurla gördük”

Valilik ziyaretinin ardından AK Parti Hakkari Belediye Başkan adayı İsmet Ölmez’in Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geçen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, burada vatandaşlarla bir araya geldi.

Partililerle sohbet eden İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, yaptığı konuşmada, ramazanın birinci gününde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde şehit aileleriyle iftar yaptıklarını söyledi.

İkinci günde de terörle mücadelede destan yazan güvenlik güçlerinin sofrasında bulunmak, onların iftar neşesine ortak olmak istediklerini belirten İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, “Terörle mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı’mızın hükümetleri döneminde 150 daimi üs bölgesi yapıldı, ülke sınırları içinde. Bunlardan birinin yeri yeniydi. Biz de ilk defa oraya gidiyorduk. Koç Tepe Üs Bölgesi, 2 bin 945 rakımlı olan bir yer. Buraya gittik. Devletimizin, hükümetimizin terörle mücadeledeki kararlılığını, kahraman jandarmamızın azmini, inancını ve milletin onların üzerindeki dualarının nasıl tecelli ettiğini iftiharla, onurla gördük.” diye konuştu.

“Doğu ve Güneydoğu’da terörün esamesinin okunmadığını görüyoruz”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, üs bölgelerinin en son teknolojiyle donatıldığını dile getirerek şöyle devam etti:

“Terörle ilgili kararlılığımız, duruşumuz, mücadelemiz öyle bir noktaya geldi ki Hakkari’nin tüm ilçelerinde iftarı açtık, sahura kadar kahvelerde, çay ocaklarında, parklarda, caddelerde huzurla gezebiliyoruz. Terörle mücadelede geldiğimiz noktada kapalı olan bir yaylamız, meramız Allah’a hamdolsun yok. Hatırlamak istemediğiniz günleri de sizlerin desteği, hükümetimizin kararlılığıyla görmeyeceğiz. Havadayız, masadayız. Sınırda duvarlarla ilgili, onların güvenliğiyle ilgili Hudut Kartallarının ne yaptığını hep beraber görüyoruz. Artık Doğu ve Güneydoğu’da terörün esamesinin okunmadığını görüyoruz. Görmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı’mız ‘Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız’ diyor. Kaynağı neresi ile oraya gidiyoruz. Orada pençemizi vuruyoruz.”

Yöre halkının sabır ve anlayışına her zaman minnettar olduklarını vurgulayan İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, “Devletini, aziz milletini seven bir dünya liderimiz var. Onun cesareti, tüm kolluk güçlerimizin cesaretini artırıyor. Bu bölgede fikrinden, zikrinden, dünya ve siyasi düşüncesinden dolayı bir ayrım yok.” ifadelerini kullandı.

“Belediyelerin Sayamayacağımız Kadar Vazifeleri Var”

“Göreve başladığımız günden bu yana başta hain bölücü terör örgütü olmak üzere terör örgütlerinin her birine nefes aldırmıyoruz, göz açtırmıyoruz.” diyen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunu hamaset olsun diye söylemiyorum. Siz bu kardeşinizin, sabah yaptığı paylaşımları izliyor musunuz? Bu organize suç örgütü denilen sözüm ona milletimize şekil yapan, suç işlemekte kibirlenen, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ‘Şehirde de eşkıya istemiyorum’ diye bize talimat verdiği sözde bu adamları ne hale getirdiğimizi, alıp teker teker adalete teslim ettiğimizi görüyorsunuz değil mi? Savcılığımız, valiliğimizin koordinasyonunda polisimiz ve jandarmamız, bu işi başaranların her birine diyorum ki Bakanınız olarak ben sizden razıyım, bilin ki aziz milletimizin desteği ve duaları sizlerin üzerinde.”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, huzurun yerelden başladığına dair bir ifadenin olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

“Bizim, Hakkari’nin, Yüksekova’nın, bütün ilçelerimizin ortak ihtiyaçlarımızı emanet ettiğimiz bir yer var. Belediyelerin sayamayacağımız kadar vazifeleri var. Öyle birine emanet etmemiz lazım ki adamın duruşu engin olacak. Sizin içinizde rahatlıkla gezebilen birisi ama devletiyle, milletiyle, geçmişimizle, bugünümüzle, geleceğimizle sorunu olmayacak. Herkesi kendisinden daha iyi görecek. Bunları yapan bir kardeşimiz var. Buradaki kanaat önderleri, sizler, anketler, bizim genel merkezimiz, ittifaktaki genel merkezlerin değerlendirmelerinde bir isim ortaya çıktı. O isim İsmet başkanımız. 31 Mart akşamı Hakkari’mizi gerçek belediyecilikle tanıştırmak, içinizden birini güçlü bir oy oranıyla şehri emin yapmaya var mıyız?”

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.