DNA’nın kimyası Antalya Bilim Merkezi’nde konuşulacak  

DNA’nın kimyası Antalya Bilim Merkezi’nde konuşulacak  
Yayınlama: 22.04.2024
A+
A-

Antalya Bilim Merkezi, ‘Dünya DNA Günü’ kapsamında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Memduh Sami Taner’le öğrencileri buluşturuyor. DNA’nın Kimyası, adlı söyleşi 24 Nisan Çarşamba günü saat 13.30’da gerçekleştirilecek.

‘Dünya DNA Günü’ kapsamında, Antalya Bilim Merkezi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Memduh Sami Taner, etkinlik kapsamında 24 Nisan Çarşamba günü saat 13.30’da öğrencilere, ‘DNA’nın Kimyası’nı anlatacak. Prof. Dr. Taner, genetik hastalıklar, genetik çeşitlilik, genetik araştırmalar, DNA’nın tıp, tarım, çevre bilimi ve biyoteknoloji gibi alanlardaki tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

DNA GÜNÜ

Dünya DNA Günü; genetik bilimini ve DNA’nın önemini vurgulayarak, toplumları genetik hastalıklar, genetik çeşitlilik ve genetik araştırmalar konusunda bilinçlendirmeyi hedefler. Ayrıca, DNA analizi ve genomik araştırmaların tıp, tarım, çevre bilimi ve biyoteknoloji gibi alanlardaki uygulamalarını vurgular. Dünya DNA Günü, insanlığın genetik mirasını kutlamanın yanı sıra, genetik biliminin ilerlemesini ve potansiyelini kutlayarak, gelecekteki araştırmalar ve keşifler için ilham kaynağı oluyor.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.