Dış mekânlarda konforlu ve ekonomik tasarımlar

Dış mekânlarda konforlu ve ekonomik tasarımlar
Yayınlama: 14.05.2024
A+
A-

Kafe ve Restoranların Dış Mekânlarında Sunulan Konfor Önemli Bir Tercih Kriteri

Birçok insan açık havada yemek yemeyi keyifli bir deneyim olarak görüyor. Bu nedenle kafe ve restoranların açık alanlarında oturma seçeneklerinin bulunması, mekânı daha cazip hale getiriyor. Ancak müşteriler için önemli bir tercih kriteri olan dış mekânlarda her mevsim yaz konforu sunmak pek kolay olmuyor. Üstelik ısıtıcı tercihinde profesyonel bir destek almayan işletmeler hem konfor şartlarını sağlayamıyor hem de enerji giderlerini yüzde 40’lere varan oranlarda artırıyor.

????????????????????????????????????

Peki, cafe ve restoranların olmazsa olmazı olan dış mekânları, konforlu ve ekonomik bir şekilde ısıtmak için ne yapmak gerekiyor? İşte detaylar…

Baharın gelişiyle birlikte havalar ısınmaya başladı, ancak akşamüzeri serinleyen hava içimizi üşütmeye devam ediyor. İşletmelerinin açık alanlarında müşterilerine konfor sunmayı hedefleyen kafe ve restoranlar, akşamüzeri soğuyan havaya karşı çözümü dış mekân ısıtıcılarında buluyor. Ancak doğru seçilmeyen bir ısıtıcı ile konfor şartlarını sağlamak mümkün olmuyor. Üstelik akşam saatlerinde saatlerce çalışan ısıtıcılar işletmelerin enerji sarfiyatını da artırıyor.

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, cafe ve restoranların dış mekânlarını konforlu ve ekonomik bir şekilde ısıtmak için yapılması gerekenleri paylaştı:

Uzman desteği alınmalı

“Kafe ve restoran işletmecilerinin dış mekân ısıtmasında tasarruf ve konfor şartlarını sağlayabilmeleri için öncelikle uzman desteği almalarını tavsiye ediyoruz. Biz Çukurova Isı olarak, müşterilerimize, keşiften projelendirmeye, kurulumdan devreye almaya kadar anahtar teslim çözümler sunuyoruz. Çünkü bu konu ciddi bir mühendislik çalışması gerekiyor. Isıtıcının; yerini, kapasitesini ve özelliklerini doğru bir şekilde belirlemediğiniz takdirde konfor ve tasarruf kriterlerini sağlamanız mümkün olmuyor. Unutmayalım ki konfor şartları, menü ve hizmet kalitesi kadar önemli bir tercih kriteri.

Yüzde 40 daha ekonomik ısıtmak mümkün

Çukurova Isı olarak, Goldsun serisi radyant ve elektrikli ısıtıcılarımız ile kafe ve restoranların açık alanlarını yüzde 40 daha ekonomik ısıtarak, işletmelerin enerji giderlerini düşürüyoruz. Böylece işletmelerin ısıtma giderleri, işletmecinin acebini yakan bir sorun olmaktan çıkıyor. Üstelik sistem 1 ila 3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti ediyor.

Estetik ve kullanışlı bir tasarıma sahip olan Goldsun Elite seramik plakalı radyant ısıtıcılarımızın 3 kademeli yakma sistemi ile kafe ve restoranlarda istenen konfor şartlarını kolayca sağlıyoruz.

Dış kasası 600 derece sıcaklığa, ön yüzeyindeki ızgara ve ısı kalkanı ise 1000 derece sıcaklığa dayanıklı olarak geliştirilen Goldsun Elite serisi seramik plakalı radyant ısıtıcılarımız, açık alanlarda uzun yıllar güvenli bir şekilde çalışıyor.

Isı kayıplarını önlüyor

Piyasadaki birçok radyant ısıtıcıda bulunmayan reflektör ise Goldsun Elite’den yayılan enerjiyi, havaya değil, mekândaki müşterilere doğru yönlendirerek ısı kayıplarını önlüyor. Seramik plakaların önüne yerleştirilen ve saydam seramikten üretilen camlar ise karşıdan gelen rüzgâr akımlarını yüzde 100 kesiyor.

Yağmur altında sorunsuz çalışıyor

IP55 su ve toz koruma standartlarına uygun olarak ürettiğimiz Goldsun Supra Plus ve Goldsun Aqua serisi elektrikli ısıtıcılarımız da uzun yıllar açık alanlarda hatta yağmur altında sorunsuzca çalışıyor. Goldsun elektrikli ısıtıcılarımızın sahip olduğu yüksek yoğunluklu halojen ampul, harcadığı elektrik enerjisinin yüzde 99’unu ısıya dönüştürerek, standart rezistanslı elektrikli ısıtıcılara göre yüzde 40 daha verimli bir ısıtma sağlıyor.” dedi.

Çukurova Isı Hakkında

Çukurova Isı, 1991 yılında ısıtılması zor olan büyük ve geniş hacimler için dizayn edilmiş radyant ısıtma sistemlerinin; ithalat, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur.

Endüstriyel ısıtma alanında başlayan serüvenine, 2000’li yıllardan itibaren radyant ısıtıcı ve infrared ısıtıcıların üretim faaliyetlerini de ekleyen Çukurova Isı, kendi markası olan GOLDSUN ve SILVERSUN ile doğalgazlı radyant ve elektrikli infrared ısıtıcı pazarında fark yaratan çalışmalar yürütüyor.

Türkiye’de radyant ısıtma pazarında %65 pazar payı ile lider olan Çukurova Isı’nın ürün portföyünde; “borulu radyant ısıtıcılar, sıcak hava üreticileri, seramik plakalı radyant ısıtıcılar, stadyum tribün ısıtıcıları, elektrikli halojen ısıtıcılar, doğalgazlı termo-konvektörler, hava perdeleri ve seyyar radyant ısıtıcılar” yer alıyor.

Çukurova Isı; fabrika, depo, hangar, cafe, restoran, spor salonu, cami ve seralar için hem dayanıklı hem de ekonomik ve etkili ısıtma sistemleri sunuyor. Ayrıca 81 ili kapsayan geniş bayi ağı ile çözüm ortağı olduğu projelere ısıtma sistemleri konusunda keşiften projelendirmeye, satıştan, devreye alma süreçlerine kadar komple sistem çözümü sunuyor.

Çukurova Isı, Gebze’de bulunan fabrikasında, yüksek mühendislik anlayışıyla geliştirip, ileri teknolojiler ile ürettiği ısıtıcılarını, 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.