Almanya ile geçiş kotası protokolü imzalandı

Almanya ile geçiş kotası protokolü imzalandı
Yayınlama: 17.11.2023
A+
A-

ALMANYA İLE PROTOKOL İMZALANDI, GEÇİŞ BELGESİ KOTALARI ARTTIRILDI

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU:-ALMANYA İLE KARA ULAŞTIRMASI KARMA KOMİSYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

-UKK TOPLANTISI 15-16 KASIM TARİHLERİNDE ALMANYA BONN’DA GERÇEKLEŞTİ

-TEK-TİP GEÇİŞ BELGESİ KOTASI 170 BİNDEN 200 BİNE YÜKSELDİ

-BİR YILLIK GEÇERLİ ÇOK GİRİŞLİ GEÇİŞ BELGESİ KOTASI 50’DEN 200’E YÜKSELDİ

-TÜRKİYE İHRAÇ TAŞIMALARINDA VE GÜZERGAH ÜLKELERDE YAŞANAN SIKINTILARI DİLE GETİRDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, resmi sosyal medya hesabından Türkiye’nin Almanya ile Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısı gerçekleştirdiğini duyurdu. Bakan Uraloğlu paylaşımında, “15-16 Kasım 2023 tarihlerinde Bonn’da yapılan Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısı (KUKK) ile ülkemizin ihracat hedefleri doğrultusunda, tek-tip geçiş belgesi kotasını 170 binden 200 bine, bir yıllık geçerli çok girişli geçiş belgesi kotasını 50’den 200’e yükselttik.” dedi.

Bakan Uraloğlu, resmi sosyal medya hesabından Türkiye’nin en önemli dış ticaret ortağı Almanya ile Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısı’nın 15-16 Kasım tarihlerinde Almanya’nın Bonn kentinde gerçekleştirildiğini duyurdu.

KUKK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ, TÜRKİYE-ALMANYA ARASINDA KOTALAR ARTTIRILDI
Bakan Uraloğlu paylaşımında, “Bonn’da yapılan Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısı (KUKK) ile ülkemizin ihracat hedefleri doğrultusunda, tek-tip geçiş belgesi kotasını 170 binden 200 bine, bir yıllık geçerli çok girişli geçiş belgesi kotasını 50’den 200’e yükselttik.” ifadelerine yer verdi.
Bakan Uraloğlu gerçekleşen toplantıda ayrıca, başta sürücü vizeleri olmak üzere, ihraç taşımalarında ve güzergah ülkelerde yaşanan sıkıntıları dile getirdiklerini belirtti.
Toplantı sonunda imzalanan protokolde iki ülke arasında kotaların arttırıldığı ifade edildi.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.