Aksu Belediyesinden kaçak tabela, totem ve reklam görsellerine DUR !

Aksu Belediyesinden kaçak tabela, totem ve reklam görsellerine DUR !
Yayınlama: 07.05.2024
Düzenleme: 07.05.2024 18:47
A+
A-

Antalya’nın Aksu ilçesinde gözde turizm merkezlerinden olan Kundu ve Kemerağzı bölgesinde görüntü kirliliği ve sokak trafiğini zora sokarak turizmi olumsuz etkileyen yapı işgalleri kaldırılıyor.

TEK TEK TESPİT EDİLDİ

Aksu Belediyesi, Kundu ve Kemerağzı bölgesinde yıllardır kangren haline gelen ve turizmi olumsuz etkileyen işgallere ‘Dur’ dedi. Kaldırım, yol ve diğer kamusal alanları işgal eden kaçak ve ruhsatsız yapılar tek tek tespit edilerek yasal işlem başlatıldı.

KAÇAKLAR KALDIRILIYOR

Turizmcilerden ve bölgedeki esnaf şikâyetlerini de dikkate alan Aksu Belediyesi, bölgede görüntü kirliliğine neden olan tabela, totem, sundurma ve tezgâh gibi unsurlarla, trafik güvenliği ve asayişi de tehdit eden kaçak durumundaki yapılar Zabıta Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince kaldırıyor.

KİMSEYİ RAHATSIZ ETMİYORUZ

Çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirten Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Turistlere rahatsızlık vermeden, işini düzgün yapan esnafa zarar vermeden sessiz bir şekilde çalışıyoruz. Çalışmalar bittiğinde bölgede huzurlu bir ortamı herkes fark edecek” dedi.

ÖRNEK İLÇE OLACAĞIZ

Bölgedeki denetimsizliğin çarpık ve kaçak yapılaşmaya neden olduğunu, artık bu durumun sona erdirildiğini sözlerine ekleyen Başkan Yardımcısı Çelik, “İlçemizin yasalar çerçevesinde düzenli ve örnek bir turizm merkezi olarak ün yapmasını sağlayacağız” dedi.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.