Zyxel Networks switch ürünleri, KOBİ’lere tasarruf sağlıyor

Zyxel Networks switch ürünleri, KOBİ’lere tasarruf sağlıyor
Yayınlama: 08.12.2023
A+
A-

Zyxel Networks switch ürünleri, artan enerji maliyetlerine karşı KOBİ’lere tasarruf sağlıyor

Zyxel Networks switch ürünleri, KOBİ’lerin enerji tasarrufu sağlayan ağlar aracılığıyla sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor.

Güvenli ve yapay zeka destekli bulut ağ çözümleri lideri Zyxel Networks, enerji tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere enerji harcamalarını azaltma, operasyonları kolaylaştırma ve sürdürülebilirlik hedeflerine uyum sağlama fırsatı sunuyor.

Elektrik fiyatları son yıllarda yükselişini sürdürürken önemli araştırmalar KOBİ’lerin en çok etkilenen ekonomik oyuncuların başında geldiğni ve maliyeti azaltmanın birçok işletme için hayatta kalma meselesi olduğunu gösteriyor. Zyxel Networks switch ürünleri konuda uygun çözüm sunarak, işletmelerin verimliliği artırılabilecekleri alanları belirlemelerine ve enerji tasarrufu önlemleri almalarına yardımcı oluyor.

Zyxel Networks Ağ Stratejik İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Kell Lin, “KOBİ’ler makroekonomik zorlukların, özellikle de artan enerji maliyetlerinin artan baskısı altında” dedi. “Bu işletmeler, sürdürülebilirliğin yanı sıra verimliliği artıran, güç tüketimini azaltmalarına ve aynı zamanda tasarruf etmelerine yardımcı olan teknolojilere ihtiyaç duyuyor. Switchlerimiz, enerji tasarrufu özellikleriyle, bu zor zamanlarda hızlı kazanımlar ve çok ihtiyaç duyulan ekonomik bir soluklanma sağlayabilir.”

PoE zamanlama ile anında tasarruf

Çalışma saatleri dışında bağlı cihazların gücünü kesmek gibi basit bir işlem, işletmelere yılda yüzlerce dolar tasarruf sağlayabilir. Zyxel Networks’ün Smart Managed, Layer 2 Plus ve Layer 3 Access PoEswitchlerinde desteklenen PoE Scheduling özelliği ile kullanıcılar, switchlerinde bağlı cihazlara ne zaman güç sağlayacağını ve gücün hangi saatte otomatik olarak kesileceğini belirleyebiliyorlar.

Tipik bir küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) ortamında, 20 PoE AP’nin kurulu olduğu durumlarda, bunların çalışma saatleri dışında kapanacak şekilde programlanması, her yıl 313$’a kadar tasarruf anlamına gelebilir[1] . Maliyet tasarrufu, switch yönetim arayüzü aracılığıyla kolayca gerçekleştirilebilir.

Akıllı fan eşittir tasarruf

PoE zamanlama özelliğine ek olarak, XGS2220 serisi gibi belirli Zyxel Networks switchler akıllı fan tasarımına sahiptir. Bu yenilik, fan hızını cihaz sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlar ve sürekli tam güçte çalışarak enerji israfını önler. XGS2220-54FP gibi akıllı fan tasarımına sahip on adet switch kullanan işletmeler için yıllık potansiyel tasarruf[2] ofis için iyi bir kahve makinesini kolayca karşılayabilir.

Ağ TCO’sunu optimize etmek için PoE tüketim modu

Zyxel Networks switchlerin PoE tüketim modu sayesinde daha fazla tasarruf elde edilebilir. Smart Managed, Layer 2 Plus ve Layer 3 Access PoE switchlerin ayrılmaz bir parçası olan bu mod, her cihazın güç tüketim durumunu ölçerek yalnızca ihtiyaç duydukları gücü almalarını sağlar. Bu sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ek cihazları barındırmak için daha fazla güç bütçesi ayırır ve ağın toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltır.

Zyxel Networks, yönetilemeyen switchlerden Layer 3 özelliklerine, bağımsız moddan bulut yönetimine, gigabitten 10G hızlarına kadar kapsamlı bir switch ürün yelpazesi sunarak işletmelere benzersiz zorluklar için özel çözümler sunar. Zyxel Networks’ün switch çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: https://panel.basinlistem.com/UrlRedirect.ashx?Mail=okandilek55-07@hotmail.com&MailID=32389248&url=https%3a%2f%2fwww.zyxel.com%2fglobal%2fen%2fproducts%2fswitch

Zyxel Networks Hakkında

Güvenli ve yapay zeka destekli ağ çözümleri lideri Zyxel Networks, 30 yılı aşkın süredir kurumların ve ev kullanıcılarının bağlantıda kalmasını sağlayarak insanların potansiyelinin açığa çıkmasına imkân tanıyor. Zyxel Networks, bulut teknolojileri sayesinde kolaylaştırılmış ve tümleşik ağ deneyimi sunarak, her gün başka bir formatta ortaya çıkan siber tehditlere karşı koruma sağlıyor ve bunun yanı sıra küçük ve orta ölçekli şirketlerin büyüklüğüne uygun esnek çözümler sunuyor. 2019 yılında Zyxel Communications’dan ayrı bir birim haline gelen Zyxel Networks, 150 farklı ülkede networking (ağ) sektöründe önde gelen konumda yer alıyor. Bu zamana kadar tamamı Zyxel çözümleriyle daha akıllı hale gelen 100 milyon cihazla ev ve işyerlerinde yerini alan Zyxel, 1 milyonun üzerinde işletme tarafından tercih ediliyor. Kullanıcıları işte, oyunda ve yaşamda güçlendirmek üzere geleceğin ağ teknolojilerini inşa eden Zyxel, modern iş yerlerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Daha fazla bilgi için www.zyxel.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.