Ziyaretine gelen TFMD yönetimini fotoğrafladı

Ziyaretine gelen TFMD yönetimini fotoğrafladı
Yayınlama: 10.12.2023
A+
A-

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Yönetim Kurulu’nu Parti Genel Merkezi’nde kabul etti

CHP Genel Başkanı Özel, ziyarete katılan gazetecilerle sohbet sırasında CHP Genel Başkanlığı’na seçilmesinin ardından hayatındaki zorunlu değişiklikleri anlattı. Özel, yanındaki korumalara alışmaya çalıştığını aktarırken Ankara’da Genel Başkanlığa seçilmeden önce olduğu gibi mütevazi şekilde misafirhanede kalmayı sürdürdüğünü söyledi.

FOTOĞRAF ÇEKTİ

TFMD Başkanı Rıza Özel ile Adem Altan, Hamza Şahin, Mert Gökhan Koç, Bülent Uzun, Cenk Özel ve Necati Savaş’tan oluşan yönetim kurulu üyelerini kabul eden Özel, boynuna takılan fotoğraf makinesi ile kendisini ziyarete gelen TFMD yönetim kurulunun fotoğraflarını da çekti.

TFMD Yönetimi fotoğraflarını çeken CHP Genel Başkanı Özel’e üyelerinden Alp Eren Kaya’nın çektiği Ankara ve Kocetepe’nin üzerinden yükselen dolunayın bir arada olduğu fotoğrafı hediye etti. Özel derneğin Yılın Basın Fotoğrafları Kataloğu ve Foto Muhabiri Dergisi’ni de inceledi.

3 ARKADAŞIYLA MÜSAFİRHANEDE KALIYOR

CHP’nin liderlik koltuğunun yeni sahibi Özel, Genel Başkanlığa seçilmeden önce de Ankara’da evi olmadığını belirtti. Özel, “İlk vekil olduğumdan bu yana misafirhanede kalıyordum. Hala, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ve Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney ile aynı misafirhanede kalıyorum. Genel başkan seçilince misafirhanenin girişine güvenlik kulübesi koymak istediler. Gerek olmadığını söyledim” diye konuştu.

 KORUMALARIMDAN KAÇTIM 

Korumalara alışık olmadığını dile getiren CHP Genel Başkanı, grup başkan vekilliği sırasında kendisi ile ilgili koruma kararlarını imza atarak kabul etmediğini söyledi. Özel, “Tabii ana muhalefet genel başkanlığı farklı bir durum ve devlet protokolü sebebiyle resmi koruma kararı var. Ben ısrarla ‘en azından tek bir koruma olsun’ desem de bu çok benim isteğime kalmıyor. Etrafımdaki kalabalık koruma grubuna alışmaya çalışıyorum. O kısmı biraz zor” dedi.

CHP Genel Başkanı Özel, “Zaman zaman korumaları atlatma çabam oluyor ama çok da başarılı olamıyorum. Bir akşam Burhanettin Bulut’a ‘Sen arabayı getir. Birlikte dışarıda bir şeyler yapalım’ dedim. Misafirhaneden geç saatlerde çıktık. Ertesi günü koruma müdürümüz kapıdan ayrıldığımız anın kamera kayıtlarını gösterdi. Biz atlattık sanıyoruz. Ama meğer uzaktan izlenmişiz” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

GENÇLİK KOLLARINA MANİSA’YI GEZDİRECEĞİM

Anamuhalefet liderliği öncesinde de olduğu gibi meclis çalışmaları döneminde kendisinin Ankara’da, eşi Didem Özel’in Manisa’da eczanesinin başında, kızı İpek’in ise İstanbul’da okulda olduğunu belirterek, “3 kişilik bir çekirdek aileyiz. Çekirdek ailemiz atomlarına ayrılmış durumda. Ama artık Manisa’ya gitmek için fırsat kolluyorum. Geçen gün Gençlik Kolları’ndan geldiler ‘toplantıyı nerede yapalım’ diye. Ben de şehzadeler kenti Manisa’da yapalım dedim. 15-16 Aralık’ta Gençlik Kolları İl Başkanları toplantımızı Manisa’da yapacağız. Gençlere Manisa’yı da gezdireceğim. Ailemi de görmüş olacağım. 4 haftadır Manisa’ya gitmiyorum” dedi.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.