Yangınlara ilk müdahale Aksu Belediyesinden

Yangınlara ilk müdahale Aksu Belediyesinden
Yayınlama: 11.07.2024
Düzenleme: 11.07.2024 11:00
A+
A-

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, belediye arazözlerinin ilçede çıkan yangınlara ilk müdahaleyi yaptığını belirterek, “Belediyemiz itfaiye birimi gibi çalışıyor” dedi.

Aksu İlçesinde bu yıl çıkan yaklaşık 15 yangına ilk müdahaleyi Aksu Belediyesi arazözleri yaptı. Belediye Başkanı İsa Yıldırım ve başkan yardımcıları da söndürme çalışmalarına aktif olarak katılarak, alevlerle mücadele etti. Belediyeye ait 2 adet arazöz yangın riskine karşı 24 saat hazır bekletiliyor.

BAŞKAN VE EKİBİ SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILIYOR

Aksu Kent Konseyi istişare toplantısına katılan Belediye Başkanı İsa Yıldırım,  “Ormanlarla iç içe bir yapıda olan ilçemiz yangına açık bir bölge. Yangınlara karşı duyarlıyız. Ekiplerimiz ilk ihbarın ardından kısa sürede yangın mahalline ulaşarak alevlere ilk müdahaleyi gerçekleştiriyor” dedi. İlçede çıkan hemen hemen her yangında belediyeye ait 2 arazözün görev aldığını ifade eden Başkan Yıldırım, “Başkan yardımcılarımızla birlikte ormanlarımız ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenlikleri için itfaiye eri gibi söndürme çalışmalarında katılıyoruz” dedi.

İLK YARDIM BELEDİYEDEN İSTENİYOR

Aksu’nun herhangi bir noktasında ilk dumanın görülmesinden sonra vatandaşların belediyeden yardım istediğini söyleyen Başkan Yıldırım, “Ekiplerimiz herhangi bir görev beklemeden teyakkuz halinde. Arazöz sayımızı ve ekip sayımızı da arttırmak istiyoruz. Kent Konseyinin de bu yönde bizi destekleyen çalışmalarına teşekkür ediyorum”  dedi. 

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.