Tüm dünyada bilinen bir marka olacak.”

Tüm dünyada bilinen bir marka olacak.”
Yayınlama: 02.05.2024
A+
A-

“Shark Instruments 5 yıl içinde tüm dünyada bilinen bir marka olacak.”

Dünyanın en gelişmiş elektro gitarı Shark Gitar, 2024 sonbaharında aylık 100 gitar ile üretime başlayacak. 2025 yılında aylık 500, 2026’da ise 1.000 gitar üretim kapasitesine çıkacak.

Shark Gitar kurucu ortağı Cem Köksal, “Sonbaharda aylık 100 gitar üretim kapasitesi ile fabrikamızı açacağız. Ardından ikinci faz olan 2025’te kapasitemizi 500 aylık gitara çıkartacağız. Bir yandan da 2026’da başlamak üzere; aylık 1.000 gitar kapasiteli üçüncü faz için fizibilite çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fabrikamız, Antalya Organize Sanayi Bölgesi 1. kısımda bulunuyor ve 15 bin metrekare kapalı alanda kapasite artırımı yapacağız.

Ürettiğimiz gitarlarda dışarıdan ithal ettiğimiz tek bileşen, Türkiye’de yetişmeyen bazı egzotik ağaçlar, bu anlamda yerlilik oranımız %95 diyebiliriz. Amacımız hem dünyaya satış yapıp Türkiye’ye döviz sokmak, hem de elektrik gitar için Türkiye’den dışarıya döviz çıkışını azaltmak. Hedefimiz 5 yıl içinde Shark Instruments’i tüm dünyada bilinen seçkin bir müzik enstrüman markası haline getirmek.” dedi.

“Bas gitar ve akustik gitar sırada”

Shark Gitar’ın hedef pazarları ve AR-GE çalışmaları hakkında bilgiler veren Köksal, “Hedef pazarlarımız Kuzey Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu olacak. Gitar satışları 2019-2020 arasında %15 arttı. Bu artışta yeni başlayanların aldığı akustik gitarlar etkili olurken, Fender gibi top markalar ile Guitar Center ve Sweetwater gibi büyük mağazalar rekor satışlara ulaştı. Shark Gitar’da gelirlerimizin önemli bir bölümünü AR-GE çalışmalarına ayırmaya devam edeceğiz. Şu an 6 patentimiz var ama 10’unun üzerinde patent alacak fikirlerimiz var. Ürün çeşitliliğimizi artırmak yakın plan hedeflerimiz arasında. Bas gitar ve akustik gitar sırada beklerken, Shark Electronics de orta vadeli planlarımız arasında,” diyerek sözlerini tamamladı.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.