NUSRET-2023 Davet Tatbikatı

NUSRET-2023 Davet Tatbikatı
Yayınlama: 05.12.2023
A+
A-

Ülkemizin ev sahipliğinde Deniz Kuvvetlerimiz, Hava Kuvvetlerimiz ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile NATO Daimî Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2’nin (SNMCMG-2) iştirak ettiği NUSRET-2023 Davet Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü Saros Körfezi’nde gerçekleştirildi

“Nusret- 2023 Davet Tatbikatı”

Dost ve müttefik 15 ülkeden unsurlar ve gözlemci personelin de yer aldığı tatbikat kapsamında ilk olarak TCG BAYRAKTAR tarafından mayın döküş harekâtı gerçekleştirildi. Ardından C-130 tipi uçak ile havadan denize mayın bırakıldı. ROV cihazıyla teşhis edilen mayınlar, Mayın harbi dalgıçları (MHD) tarafından patlatılarak imha edildi. Hafif Otonom Sualtı Aracı (HOSA) da mayınlı sahada görev aldı. 

“Nusret- 2023 Davet Tatbikatı”

Taktik Pençe Harekâtı kapsamında bölgeye sevk edilen SAS komandoları, tespit edilen mayına yakın bir bölgeye helikopterden atladı ve fünye yerleştirdi. Tekrar helikoptere alınan komandolar, güvenli bölgeye geçtikten sonra mayın imha edildi.

“Nusret- 2023 Davet Tatbikatı”

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.