Mücadelesi örnek meslektaşımız. Songül Başkaya

Yayınlama: 09.12.2023
A+
A-
Profesyonel Teknik Adam Diplomasına sahip. Futbol'un kendisinde biriktirdiklerini 1991 yılında yazılı ve görsel basında sergilemeye başladı. Ulusal yaygın TV'ler de yönetici olarak görev aldı. Temsilci olarak görevini sürdürdü. Televizyon ve gazetelerde üst yönetici olarak görev yaptı. Radyo çalışmalarını başarıyla dinleyicisine ulaştırdı. Profesyonel olarak Tiyatro’nun her kademesinde görev aldı Seslendirme ve dublaj sanatçılığını başarıyla sürdürmekte. Yerel Yönetimlerde Basın Danışmanlığı, Spor Derneklerinde Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Antalya da ilk gözağrı dostlarımdandır. Bir türlü ortak nokta da ve çalışma sahasında bir araya gelemedik. Ancak arkadaşlığı ve meslektaş olarak yaklaşımlarımızda hep sağduyuyu koruyarak tam 17 yılımızı doldurduk. Dile kolay tam 17 yıl.. Hayatın farklı kulvarlarında yürürken ortak noktamız habercilik ve gazeteciliğimizin özgün duruşu daima bizi aynı masada tutmayı başarmıştır. Karşılıklı iyi niyet ve öngörümüzle bugünlere kadar geldik.

Bu süreçte köprünün altından çok sular aktı. Siyasi düşüncesi ve mücadelesini sürdürdüğü kulvarda bir çok önemli görevler alan Songül Başkaya son yayınladığı ‘Songül Başkaya Kimdir” satırının altında yazılanlar oku oku bitiremedim. Onlarca işin yükünü tutmak, Antalya için çaba göstermek, omuzlarında hem anne, hem kadın, hem bir siyasetçi olarak yükü yüklenmek herkesin kolayca başarabileceği sorumluluklar değildir.

Bu çaba ve gayreti onu Belediye Başkanlığında aday adaylığına kadar taşıdı. Önce meclis üyesi, parti grup başkanlığı, milletvekil adaylığı vs. Daha onlarca hizmet adımları…

Meslektaşlarımız arasında meclis üyesi olarak siyasi kimlik takınıp parmak ucunda yürüyerek meslektaşlarını çabuk unutanlara da tanık olduk. Kırılmadık, kızmadık ama üzüldük bu davranışları sergileyenlere. Sonra onlarda bir zaman sonra aramıza katıldılar ama bizim üzgünlüğümüz hala devam eder.

Songül Başkaya’nın görev aldığı her mecrada bu yürüyüşün önemli mihenk taşlarından birisinin mesleği ve meslektaşları olduğunu hiçbir zaman unutmadı. Tüm bu Parlayan Yıldız günlerinde kendisinden hiçbir talebimiz olmamıştır. Bizleri gururla temsil etmesi en büyük hediyesidir biz meslektaşlarına.

Songül Başkaya şimdi Muratpaşa Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı. Parti il başkanlığından, genel merkez ve milletvekillerin de görüşleri sonrası adayın kim olacağı ortaya çıkacaktır. Aday gösterilmezse ne olur ? Hiçbir şey olmaz. Songül Başkaya yine Antalya diyecek ve yine Antalya için çalışmaya devam edecek. Onun enerjisi ve bitmez tükenmez temposu siyasetin bu zorlu kulvarında hemcinslerine ve erkek siyasetçilere de örnek teşkil etmeyi sürdürecektir.

Songül Başkaya meslektaşımın adaylığı beni fazlasıyla mutlu etmiştir. Gurur duydum, onurlandık. Umarım Antalya siyasetin güzel yüzü arkadaşımızın omzuna elini atar kol kola yola çıkmanın doğru adresini ortaya koyar. Songül Başkaya ne güzel de yakışır, ne güzel de olur, ne güzel de başarır bu işi. Ne güzel ne güzel…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.