MGK sonrası 7 maddelik bildiri

MGK sonrası 7 maddelik bildiri
Yayınlama: 29.11.2023
A+
A-

İsrail, Gazze’deki insanlık suçlarının neticesi ile er ya da geç yüzleşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki yılın son MGK Toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası 7 maddelik bildiri yayımlanırken, İsrail’in Gazze’ye 7 Ekim’den bu yana süren insanlık dışı saldırılarına da vurgu yapıldı. Bildiride, “İsrail, Gazze’de işlediği insanlık dışı suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşecek” denildi.


Yılın son Milli Güvenlik Kurulu (MGK), bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. 2.5 saat süren toplantının ardından 7 maddelik bildiri yayımlandı. Bildiride, İsrail’in Gazze’ye 7 Ekim’den bu yana süren insanlık dışı saldırılarına vurgu yapılarak, “İsrail’in Gazze’de işlediği ve tarihe kara bir leke olarak geçen insanlık dışı suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşmek zorunda kalacağı ifade edilmiş; masum sivilleri topyekün yok etmeye yönelik saldırıların ve Gazze topraklarının işgalinin gecikmeksizin durdurulmasının, uluslararası toplumun müşterek mesuliyeti olduğunun ve Türkiye’nin bu hususta her türlü girişimde bulunmaya devam edeceğinin altı çizilmiştir” denildi.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.