MASİAD, Baksifed’e ev sahipliği yaptı

MASİAD, Baksifed’e ev sahipliği yaptı
Yayınlama: 04.12.2023
A+
A-

BAKSİFED Başkanlar Kurulu Toplantısı MASİAD ev sahipliğinde Side Limanı’nda Aphrodite Restaurant’da geniş katılımla gerçekleşti.

Başkanlar Kurulu Toplantısına Abdullah Erdoğan (BAKSİFED Başkanı), Akın Akıncı (Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı), Erdal Kılıç (BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve OSİAD Organize Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi), İlhami Kaplan (BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve KONYSİAD Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı), Kubilay Kapı (IGSİAD Isparta Girişimci Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı), Mustafa Cengiz (BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ANTGİAD Antalya Genç İş İnsanları Derneği geçen dönem başkanı, Rıza Sönmez (KEMİAD Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği Başkanı) ve MASİAD adına Başkan Mücahit Tatar katıldılar. Toplantıda ayrıca; MASİAD İstişare Kurulu Başkanı Turgay Akar, MASİAD Yönetim Kurulu Başkan Danışmanları Ahmet Refik İnci ve Hamza Yalçın ile Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Güngör, Ahmet Emre Cengiz, Burcu Mutlu Ünal, Duran Kara, Gökçe Durmaz, Hüseyin Sırcan, Dr. Hüseyin Ziyaettin, Lütfiye Güzel, Mehmet Emre Akar, Mehmet Kara, Mehmet Tatar, Mustafa Yaman, Niyazi Çetin, Melek Şirin ve Manavgat’ın yetiştirdiği değerli isimlerden biri olan Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Orçun Söylemez de yer aldılar.

Toplantı gündeminde; tüm üyelerin ve ailelerinin katılımına açık olarak Protokol ve Kurumsal Nezaket Kuralları Uzmanı İhsan ATAÖV tarafından verilecek olan “Kişisel ve Kurumsal İmaj Yönetimi” konulu eğitim hakkında görüşme, Derneklerin Genel Kurul süreçleri ile ilgili görüşme, BAKSİFED Genel Kurulu hakkında görüşme ve Antalya-Alanya otobanı ihalesi ile ilgili görüşme konuları tartışılarak çözüm önerileri sunuldu.

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan açılış konuşmasında; “BAKSİFED bilindiği üzere Antalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayan İş İnsanları derneklerinin oluşturduğu bir federasyondur. Bu bölgede federasyonumuza bağlı sekiz tanesi Antalya merkezden,

Kemer, Alanya, Manavgat, Isparta ve Burdur’dan olmak üzere 14 dernek bulunmaktadır. TÜSİAD da federasyonumuzun üyesi bir dernektir ve TÜSİAD hariç yaklaşık bin 100 üyemiz mevcuttur. BAKSİFED’in Yönetim Kurulu toplantılarını zaman zaman üye derneklerimizde gerçekleştiriyoruz. Bunlardan birini de bugün üyemiz Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) ev sahipliğinde Manavgat-Side’de düzenliyoruz.” diye konuştu.

(BAKSİFED) Başkanı Erdoğan; “Manavgat, Batı Akdeniz Bölgesinin hem tarihi hem turizmi ile güzide ilçelerinden biri”

Toplantı ve Side turunun ardından çok mutlu olduğunu kaydeden Başkan Erdoğan; “Bu vesile ile hem diğer dernek başkanlarımız hem de MASİAD Yönetim Kurulunda görev alan arkadaşlarla bir araya gelme ve daha yakından tanışma ve kaynaşma fırsatı bulduk. Bu dönem 2024 yılı Ocak ayında derneklerimizin Şubat ayında da federasyonumuzun genel kurulu olması dolayısıyla genel kurullarımızda yapılması gerekenler ve derneklerimizin federasyon genel kuruluna gönderecekleri delege sayıları hakkında arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Çok verimli ve keyifli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantı sonrasında da MASİAD rehberliğinde Side Antik Kentini ve güzelliklerini görme fırsatı bulduğumuz bir gün oldu. Çalışmalarımızın tamamı için ülkemiz ve bölgemiz için vaktimizden ve işlerimizden vakit ayırarak yaptığımız etkinliklerle geçiyor ve bu da fedakarlık gerektiriyor. Ülkemizin sorunlarını kendine dert edinen insanların oluşturduğu bir yapıyız. Hem ülkemizin hem Antalya bölgesinin sorunlarını tartışarak, çözüm önerilerini de arayarak ilgili yerlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Side’de fevkalade tarihi ve doğal ortamları görme ve inceleme fırsatımız oldu. Açıkçası Side’ye uzun zamandır yaklaşık 15 yıldır gelmemiştim ve şimdi burada onun da üzüntüsünü yaşıyorum. Fevkalade gelişmiş ve çok güzel araştırma ve çalışmalar yapıldığını gördük. Tarihi eserlerin korunuyor olması da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Bugün gezdiğimiz yolları, yapıları eserleri daha önce de görmemiştik. Manavgat, Batı Akdeniz Bölgesinin hem tarihi hem turizmi ile güzide ilçelerinden biridir. Manavgat ayrıca Antalya ve Türkiye ekonomisine çok büyük katkı yapan ve en çok turist çeken ve döviz kazandıran ilçelerimizin başında gelmektedir. Çok fazla ve özellikle 5 yıldızlı tesisleriniz var ve hepsi de önemli ölçüde kaliteli turisti ağırlıyor ve bu vesile ile turizmde kaliteyi de artırıyor. Şu anda kış sezonu olmasına rağmen Side’yi

gezen yabancı misafirlerimizi de fazlasıyla görmekten memnuniyet duyduk. “ diyerek, Manavgat halkına ve sektör temsilcilerine turizme yaptıkları katkılardan ve hoşgörüleri sayesinde turizmi geliştirmelerinden dolayı çok teşekkür ettiğini ifade etti.

MASİAD Başkanı Tatar; “Kış turizmine çok önem veriyoruz”

Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Tatar ise; yaptığı konuşmada özellikle Manavgat-Side destinasyonunda kış turizminin hareketlendirilmesi için daha fazla çalışma yapılması gerektiğini vurguladı. Başkan Tatar; “MASİAD olarak üyesi olduğumuz BAKSİFED’in olağan toplantısını Manavgat’ta gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Özellikle bu toplantı için Side bölgemizi tercih ettik. Kış turizmine çok önem veriyoruz ve kış turizminin canlanmasını istiyoruz. Öncelikli olarak komşularımızın bölgemizi ziyaretinin canlandırmak için çalışmalar yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda örneklere bakacak olursak Manavgat-Side benzeri olan Ege bölgesinde Kuşadası, Çeşme, gibi yerlerde görmekteyiz. Buralarda dört milyonluk İzmir’den ciddi anlamda faydalanma sağlanabiliyor. Biz Manavgat-Side bölgesi olarak komşumuz Antalya, Konya, Isparta ve Burdur’dan ne kadar faydalanabiliyoruz bunu ciddi biçimde araştırmalı ve değerlendirmeliyiz. Hafta sonları Manavgatlı hemşerilerimiz Antalya’ya gezmeye giderken, Antalyalı hemşerilerimiz bizim bölgemize ne kadar öncelik tanıyorlar veya tercih ediyorlar buna bakmamız gerekiyor. Bunun için bizim sahip olduğumuz tarihi ve doğal güzelliklerimizin kendi yakın komşularımıza tanıtmanın da önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda BAKSİFED Başkanlar Kurulu Toplantısını Side’de yapılmasını istedik ve Başkanımız da bizi kırmadı ve bu toplantıyı bu vesile ile SİAD Başkanları olarak burada toplandık. Side’mizde son dönemde yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkarılan güzelliklerin tanıtımı tüm BAKSİFED üyelerimize yapılacaktır. Antalya, Isparta, Burdur ve Konya’daki hemşerilerimizi ve dostlarımızı fırsat buldukça hafta sonu tatil yapmaya, zaman geçirmeye ve bu güzellikleri görmeye Manavgat’a bekliyoruz. Toplantımız son derece verimli geçti. Antalya’mız ve bölgemizin gelişmesi adına önemsediğimiz konuları ve sorunlarla çözüm önerilerini de masaya yatırdık ve değerlendirdik. Önümüzde süreçte de bu sorunlar ve çözüm önerilerinin yetkili makamlara aktarılması ve çözüme kavuşturulması yönünde de takipçisi olacağız.” diyerek

katılımlarından dolayı tüm BAKSİFED üyelerine ve temsil ettikleri kuruluşlara teşekkür etti.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.