Manavgat Niyazi Nefi Kara ile Beraber

Manavgat Niyazi Nefi Kara ile Beraber
Yayınlama: 29.03.2024
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, Manavgat’ın büyük mahallelerinde gerçekleştirdiği halk buluşmaları ve iftar programları meydanlara sığmayan binlerce vatandaşın katılımıyla devam ediyor.

Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara’nın Aşağı Pazarcı ve Sarılar Mahallesi’nde ki programına yaklaşık 15 bin vatandaş katıldı. Vatandaşların büyük bir coşku ve yoğun ilgi gösterdiği halk buluşmalarına Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara’nın eşi Hacer Ceyhan Kara, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, CHP Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır ve CHP Seçim Komitesi Başkanı Abbas Tarakçı da katıldı. Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara’nın halka hitaben yaptığı konuşmalarda vatandaşlar sık sık “Halkçı Başkan” ve “Halkın Doktoru” gibi sloganlar attı.

default

MANAVGAT ŞELALESİ HALKINDIR

Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, Manavgat Şelalesi’ne girişin kent halkına ücretsiz olarak sunulacağını söyleyerek Sarılar Mahallesi’nde birçok yatırımı sırasıyla hayata geçireceklerini söyledi. Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, “Bana adını veren Sarılar hepiniz hoş geldiniz sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Biliyorsunuz iki tane adım var birincisi Niyazi ikincisi Nefi ilk adımı veren ve öylesine bir gönül bağı kuran yer benim köyümdür, Sarılardır. Sarılar hoş geldiniz! Merhaba.

default

Öncelikle anmam gerekenler var bu memleketin insanları bu memleketin yetiştirdikleri bu memlekete emek vermiş, hizmet vermiş olanlar var önceki dönem belediye başkanlarımızdan rahmetli Mahmut Şimşek abimizi saygıyla anıyorum. Yine buraya hizmet etmiş belediye başkanlarımızdan Mustafa Erkan Ersoy’u saygıyla anıyorum ve tabi ki mevcut belediye başkanımız buraya hizmet eden Sayın Şükrü Sözen’e bir alkış istiyorum. Sarılar Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde öyle önemli bir yerdir ki Sarıların efsane Akif İnci ve Nihat Ünal İlçe Başkanları Cumhuriyet Halk Partisinin ilkleridir. Nasıl unuturuz ki o insanları? Saygıyla anıyorum ve selamlıyorum.

Hemen karşıda Hatıplar’da doğdum ben. Eskiden Kızılağaç derlerdi obası vardı yukarıda, orada doğdum Hatıplar’da ilkokulu okudum ve biz harmanları savururduk, savurduktan sonra bizler birkaç karpuzla beraber iş bitince römorka binerdik Side’ye denize giderdik, Side’de denizde yüzerdik ve o tuzlu suda pişerdik o bütün yorgunluğumuz geçerken yine römorka biner bir yere gelirdik biliyor musunuz nereye gelirdik? Şelaleye gelirdik, şelalede o yazın sıcağında buz gibi suya girerdik hep beraber durulanırdık işte o Manavgat’ın şelalesi, o Sarıların şelalesi için size bir müjdemiz var!

Bu kardeşiniz, bu evladınızın size bir borcu var işte o bizim soğuk sularına girdiğimiz Manavgat Şelalesi Sarılarındır diyoruz, Manavgat’ındır diyoruz ve ‘Manavgat Kart’ çıkaracağız be bizim hemşerilerimiz oraya ücretsiz girecekler. Sarıların dibindeki Manavgat şelalesi gerçekten çok güzel olmuş, çok güzel yapmışlar. Manavgat Kart ile 258 bin 200 insanımız ücretsiz olarak girecekler ve oradaki işletmelerden indirimli olarak faydalanacaklar müjdeler olsun size sizindir Şelale ve sizin kalacak. Sarıların nüfusu 20 bine dayanmış ve Sarıların

bu içinde bulunduğumuz Pazar yeri var Allah razı olsun yapanlardan, Allah razı olsun size burayı kazandıranlardan ama bu kardeşiniz ikinci Pazar yerinin müjdesini de veriyor sizlere ve Sarılarda spor salonları yapacağız, kültür merkezi açacağız ve Sarılar mezar yerimiz doldu diye üzülmeyin Allah geçinden versin, kimse ölmesin ama ikinci mezar yerinin tahsisi tamamlanmış ikinci mezarlık alanını düzenleyip hizmete açacak bu kardeşiniz, sizin için yapacak bu kardeşiniz. Sarılara yetmez tabi ki bunlar adınız aldık Sarıların ve çok yapacak işimiz var.

Kır bölgesinde bulunan Belediyeye tahsisli 600 dönümlük alanı düzenleyeceğiz ve bölge halkının kullanımına Naras köprüsüyle, mezarlık alanını sizin hizmetinize açacağız. Bizim işimiz halka hizmettir, laf yarıştırmaya girmeyeceğiz hiç kimseye bir şey söylemiyoruz biz yapacağımızı ve yaptıklarımızı anlatmaya çalışacağız. Sarıların bir başka eksiği var düğün salonlarını açacağız. Başkanımız Manavgat’ta ilkini açtı, Allah bize nasip edecek daha onlarcasını açacağız, neden derseniz benim asgari ücretli vatandaşım, gencim 6 ay yemese, içmese bile bir düğün salonunun ücretini karşılayamaz durumdalar ve biz bunları açacağız ve gençlerimize ilk evliliklerinde beyaz eşya desteğimizde olacak.

default

Sarıların önemli bir özelliği var sabah geldik biz Sarılara birçok işçi kardeşimiz sabahleyin Gündoğdu’ya doğru gidiyor diğeri öbür tarafa Kızılağaç’a doğru gidiyoruz diyorlar. Burası aynı zamanda işçinin, emekçinin kenti olan Sarılar! Sarılara yapacağımız başka şeylerde var tabi ki mevcut kreş sayımızı Sarılarda da arttıracağız daha fazlasını yapacağız, kardeşlerimiz evlatlarını emin ellerde büyütecekler, biz onları büyüteceğiz onlar bizim geleceğimiz, onlar bizim umudumuz ve yarınların umudu o gençlerimiz” dedi.

default

HALK İÇİN “HALKÇI BELEDİYECİLİK”

Manavgat halkının istek ve ihtiyaçlarının her zaman en önemli öncelikleri olduğunu söyleyen Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, Manavgat halkı için sosyal, ekonomi ve çevreci projeleri olduğunu vurguladı. Kara, “Aynı zamanda sadece Sarılarda değil Gündoğdu bölgesinde, Çolaklı bölgesinde, Kızılağaç bölgesinde de ‘Sosyal Konut’ projeleri yapacağız. Sosyal konut projelerimizin olduğu yerde kreşlerimiz olacak, spor salonlarımız olacak, çocuklarımız için parklarımız olacak, alışveriş merkezlerimiz olacak ve yaşam köyü gerçekleştireceğiz ki insanlarımız rahat olarak yaşasınlar, insanlarımız işlerine huzur içerisinde, barış içerisinde, umut içerisinde gidip gelebilsinler.

Bir müjdemizde o işçi, emekçi kardeşlerimize söz veriyoruz spor salonları, eğitim alanları, dijital kütüphaneleri tabi ki açacağız sizler için meslek edindirme kursları açacağız, kariyer ofisleri açacağız ki hiçbir gencimiz işsiz kalmasın, hiçbir evladımız evine boynu bükük dönmesin diyoruz. Aşı, işi, ekmeği birlikte kazanacağız! Her zaman yanınızda olacak bu abiniz!

Ve unutmayacağız o depremde göçük altında kalan kardeşlerimizi ve bölgemize gelen depremzede kardeşlerimizi de unutmayacağız onlar için sosyal konut alanlarını yapacağız ve onların aşını, işini, ekmeğini sağlamak bizim boynumuzun borcu olacaktır artık onlarda Manavgatlıdır, Manavgat’ın evlatlarıdır! Bizim kardeşlerimizdir. Önümüzdeki süreçte bölgemizin yeşil alanlarını arttıracağız ve bize son dönemlerde gelen gözümüzle

gördüğümüz ekmek kuyrukları, halk ekmek taleplerini gördük çünkü vatandaşımızı ekmeğe muhtaç ettiler ve önümüzde ki süreçte Türkiye’nin en ucuz halk ekmek fabrikası kuran ve halkına 4.5 lira gibi en ucuz ekmeğini veren sevgili Büyükşehir Başkanımız Muhittin Böcek’lede görüştük halkımız için kuracağız her mahallemizde halk ekmek büfelerimizle buluşturacağız sizleri ekmek kuyruklarından kurtaracağız. İçme suyu hatlarınızı komple değiştireceğiz ve yenileyeceğiz. Bir başka talep vardı taziye evlerini açacağız ve biz kent konseyini kurup yine birlikte yöneteceğiz diyoruz.

Kent lokantalarını açacağız çünkü vatandaşlarımız için bir ihtiyaç bu enflasyonda, bu ekonomik krizde bir emeklimizin gidip lokantada yemek yemesi gerçekten çok zor oldu, bir emeklimizin kahvehaneye gidip çay içmesi dert olmuş durumda, emekli kahvehanelerimizi açacağız, Manavgat’ta kent lokantalarını açacağız ve insanımız huzur içerisinde çayını içecek, yemeğini yiyebilecektir. Bazen diyorlar ki bu adam atıp tutuyor bu adam bu paraları nereden bulacak diyorlar, evet arkamızda birileri var demiyoruz biz, bizim aklımız var, bizim beynimiz var, bizim gençlerimiz var, bizim halkımız var yanımızda diyoruz!

Manavgat’ı bilmeyenler, Manavgatlıları bilmeyenler Antalya’nın başkenti Manavgat’ı bilmeyenler bu memlekette neler üretilir, neler yapılır öğrenecekler. Ve ‘Mansu’ projesi dedik Manavgat Irmağının suyu boşa akmayacak dedik. Manavgat’ın suyu piyasadaki birçok sudan çok daha kaliteli, çok daha sağlıklı bu yüzden ambalajlayacağız, şişeleyeceğiz ve pazarlayacağız peki ne olacak yüzlerce insanımıza iş kapısı olacak, aş kapısı olacak. O projenin 1 yıllık geliri bugün Manavgat Belediyesinin 1 yıllık gelirine eşit. Yetmez Manavgat’ıma, Manavgat’ıma hizmet arkamda birileri var diyerek yapılmaz,

Manavgat’ı bileceksin, portakal bahçelerini bileceksin o dalında kalanları göreceksin, susamını bir yıl satıp bir yıl elinde kaldığını da bileceksin, dağdan kekiğini toplayıp evinde kurutup aracılarla gönderen köylülerini de bileceksin. Manavgat’ta tarım entegre tesisleri kuracağız portakalın kabuğunu bile işleyeceğiz ve pazarlayacağız entegre tarım tesisleriyle birlikte çiftçimizin elinde hiçbir ürün kalmayacak. Bütün ürünlerini alacağız ve Manavgat markasıyla bütün ürünlerini pazarlayacağız.

Kuracağımız tesislerle birlikte 5 yıl içerisinde 5 bin insanımıza iş kapısı olacağız bizim halkımıza hizmet boynumuzun borcudur. Ama bu tesislerde çalışanların çoğunluğu kadınlarımızdan olacak. Gençlerimiz için dijital kütüphaneler açacağız gençlerimiz üniversiteye gittiğinde yine ailesi olarak Manavgat Belediyesi yanlarında olacak ve yine otizm merkezi açacağız, kadın sığınma evi açacağız kadın bizim için kutsaldır onlar için ne yapsak azdır! Ve ağız diş sağlığı merkezi kuracağız sizler için ne yapsak azdır. İftar programımıza ve halk buluşmamıza katılan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Biz biriz ve birlikteyiz” dedi

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.