MAKÜ’de Graffiti ve Mural Konuşuldu

MAKÜ’de Graffiti ve Mural Konuşuldu
Yayınlama: 06.05.2024
A+
A-

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından ‘Graffiti ve Mural Sanatı’ konulu söyleşi düzenlendi.

Avşar Han’da düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak Graffiti ve Mural Sanatçısı Reach Geblo katıldı.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Murat Kara, mural sanatının zorlukları ve uygulama aşamaları üzerine bilgilendirme yaptı. Kara, öğrencilerin teorik bilgileri pratiğe dökebilecekleri bir platform sunmayı amaçladıklarını vurguladı.

Büyük duvar ve tavan yüzeylerine yapılan resimsel çalışmalara Mural; yazıya dayalı bir olgu olan Graffitinin ise karalamak, çizmek kelimesinden türediğini söyleyen Reach Geblo, öğrencilere mural sanatı ve graffiti tarihine dair bilgiler aktardı. Yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini görseller eşliğinde tanıtan Reach ayrıca, kendi çalışmalarından da örnekler sunarak katılımcılara sanatının çeşitli yönlerini anlattı.

Söyleşi, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasının ardından son buldu. Söyleşi, öğrencilere sanatın pratik ve teorik boyutlarını bir arada deneyimleme fırsatı sundu.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.