MAKÜ “Erasmus KA171” Kapsamında Desteklenmeye Hak Kazandı

MAKÜ “Erasmus KA171” Kapsamında Desteklenmeye Hak Kazandı
Yayınlama: 10.08.2023
A+
A-

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan 20 projeden 14’ü  Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazandı.

2023 dönemi Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği – Programla ilişkili olmayan üçüncü ülkeler ile Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti (KA171) kapsamında sunulan proje tekliflerin değerlendirme süreci Türkiye Ulusal Ajansına tarafından sonuçlandırıldı.

MAKÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan 20 projeden 14 tanesi uygunluk değerlendirmesinden geçerek 65 bin 705 Euro ile desteklenmeye layık görüldü. Projeler kapsamında 6 farklı bölgeden 9 ülke ile öğrenci ve personel değişikliği yapılabilecek.

2023-2024 Akademik yılı içerisinde Mühendislik, İktisat, İşletme, İngilizce Öğretmenliği, Gıda İşletme, Gıda Mühendisliği, Spor Bilimleri, İlahiyat, Biyoloji, Hayvan Ekonomisi ve Hemşirelik alanlarında Kırgızistan, Kazakistan, Moldovya, Azerbaycan, Gürcistan, Ürdün, Cezayir, Arnavutluk ve Kosova Üniversiteleri ile öğrenci ve personel değişimi gerçekleştirilebilecek.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.