Kabine Toplantısı Bugün Yapılacak

Kabine Toplantısı Bugün Yapılacak
Yayınlama: 23.07.2023
Düzenleme: 24.07.2023 07:28
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kabine Toplantısı bugün Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez turunun etkileri, tahıl koridoru, ekonomik gelişmeler ve İsveç’le yürütülen NATO süreci gibi konuların ele alınacağı Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek.

Ayrıca toplantıda memurların toplu sözleşme takvimi ve mali sosyal hakları da ele alınacak. Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye’de yapılacak. Gündemde toplu sözleşme takvimi, ekonomik gelişmeler, tahıl koridoru ve İsveç’le yürütülen NATO süreci yer alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 günlük Körfez ziyareti sonrası ilk Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanıyor. Gündem maddelerini anlatan CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan şu bilgileri verdi: ” Suudi Arabistan, Katar, BAE’yi kapsayan turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı oturumda 18 anlaşma 1 ortak bildiri yayınlanmıştı.

Anlaşmalar, savunma, sağlık, yenilenebilir enerji ve uzay endüstrisi çerçevesinde olmuştu. S. Arabistan’a İHA satışı gerçekleşmişti. BAE ile imzalanan 13 anlaşmanın boyutunun 50.7 milyar dolar olduğu açıklanmıştı. İmzalanan anlaşmaların etkileri neler olacak bütün bu başlıklar değerlendirilecek.

Tahıl koridorundan Rusya çekildiği açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan koridorun yeniden işler tutulabilmesi için diplomasi yürütüyor. Atılabilecek adımlar Kabine toplantısında ele alınacak. İç siyaset ve ekonomi boyutu var. ÖTV düzenlemesinin ardından piyasaların son durumu ele alınacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, iş dünyası ile bir araya gelmişti. Orta vadeli plana dair hazırlıklarda son durum Kabine’nin gündeminde olacak. Memurlarda toplu sözleşme takvimi ağustos ayı itibarıyla başlıyor. Kabine’de 4 milyon memur ve 2.5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali sosyal haklarının toplu sözleşmede belirlenmesi ele alınacak.”

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.