Isparta’da Gezilebilecek Yerler

 Isparta’da Gezilebilecek Yerler

Öncelikle küçük bir şehir olan Isparta’da özellikle öğrenciyseniz ilk yılınızdan her yeri gezip sonrasında yapacak bir şey bulamayıp evde sıkılarak oturmanızı hiç önermem. Şehri yavaş yavaş keşfederek, daha çok eğlenebilir, daha kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Ülkemizin gül cenneti olarak da bilinen Isparta için hem dağ ve tepelerin hem de göllerin bir arada olduğu bir doğa harikası demek mümkün.

Ayrıca bu doğal yapısı suretiyle 4 mevsim gezilecek yer bulmakta da çok zorlanmazsınız. Zira, Kışın Davraz Kayak Merkezine gidip kayabilirsiniz veya baharda Yazılı Kanyon’unu ziyaret edebilir ister mayıs ayındaki Gül festivaline ister temmuz ayında gerçekleştirilen Lavanta festivaline giderek anın tadını çıkartabilirsiniz. Özellikle yazları gezmek için gelen veya yaz okuluna kalan öğrenciler için büyük rağbet gören etkinliklerden birisi lavanta festivali.

 

Şehir, her ne kadar gül cenneti olarak bilinse de lavanta yetiştiriciliği yapan kişilerin sayısı da oldukça yüksek. Yapacak bir şey bulamayan kişiler için ise, komşu şehirleri gezmek de ayrı bir etkinlik. Şehire 2 saatlik mesafesi bulunan Antalya’ya gidebilir, orada Akdeniz sahilinin tadını çıkartabilirsiniz.

Ayrıca Akdeniz şehri olduğuna kanmamakta fayda var, yazları kurak ve sıcak geçen bu şehir, Eylül ayının gelmesiyle ufak ufak serinlemeye ve zamanla adeta yavru Erzurum’a dönüşmeye başlıyor. Bu nedenle her zaman için önlem almak gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın