Huzurum Erzurum” projesi ile hayat asayiş berkemal

Huzurum Erzurum” projesi ile hayat asayiş berkemal
Yayınlama: 28.06.2024
A+
A-

Erzurum’da, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bu yılın başında hayata geçirilen “Huzurum Erzurum” projesi kapsamında, polis ekipleri gece gündüz demeden asayiş denetimleri gerçekleştirerek kentin güvenliğini sağlamaya devam ediyor.

Suç Oranlarının Düşürülmesi İçin Yoğun Çalışmalar

Proje, suç oranlarının düşürülmesi ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla başlatıldı. Bu kapsamda polis ekipleri, kent genelinde uygulama noktalarında, park ve bahçelerde, metruk binalarda, umuma açık alanlarda ve suç oranlarının yüksek olduğu bölgelerde yoğun bir şekilde çalışmalar yürütüyor. Denetimlerde kimlik ve araç kontrolleri yapan ekipler, güvenlik kameraları, plaka tanıma sistemleri ve diğer teknolojik imkanları etkin şekilde kullanarak suçların önlenmesi ve faillerin yakalanması için titizlikle çalışıyor.

Bilinçlendirme Faaliyetleri ve Vatandaş Katılımı

Proje kapsamında, vatandaşların polise ihbarda bulunması ve güvenlik güçlerine yardımcı olmasının teşvik edilmesi amacıyla çeşitli bilinçlendirme faaliyetleri de yürütülüyor. Bu çalışmalar sayesinde vatandaşların güvenlik konusundaki farkındalığı artırılmaya çalışılıyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nün Başarılı Çalışmaları

Erzurum İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Asayiş Şube Müdürlüğü’nün emniyetin bel kemiği birimlerinden biri olduğunu belirterek, bu yıl olayların aydınlatılması oranında önemli bir artış olduğunu ifade etti. Yırtar, “2023 ile 2024 yıllarının ilk 5 aylarını kıyasladığımızda ilimiz genelinde olayların aydınlatılması oranının yüzde 94’ten yüzde 98’e yükseldiğini görüyoruz” dedi.

Suç Oranlarında Düşüş

Yırtar, mal varlığına karşı işlenen suçlarda azalma olduğunu belirterek, “2022 ile 2023 yılları kıyaslandığında 30 büyükşehir arasında yapılan analizlerde olay sayılarının azalma oranında ilimiz ikinci sırada yer almaktadır. Erzurum’un, mal varlığına karşı işlenen suçlarda yüzde 34’lük azalmayla birinci, kişilere karşı olanlarda yüzde 5’lik azalmayla altıncı, otodan hırsızlığın aydınlatma oranında Türkiye’de birinci, evden hırsızlık olaylarında yüzde 45’lik azalmayla birinci sırada yer aldığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.