Göçmen kaçakcısı organizatörler yakalandı

Göçmen kaçakcısı organizatörler yakalandı
Yayınlama: 23.07.2023
Düzenleme: 23.07.2023 20:12
A+
A-

8 göçmen kaçakçısı organizatörü yakalandı

İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından MİT Başkanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirilen operasyonda, Jandarma İHA destekli ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile işbirliği yapılarak 8 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Yakalanan şahıslardan 7’si tutuklandı, 1’i hakkında ise adli kontrol kararı verildi. Operasyonu gerçekleştiren kahramanlarımız tebrik edildi.

Düzensiz göçle mücadelemiz aralıksız devam edecek.İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir’de göçmen kaçakçısı organizatörlerine yönelik yeni bir operasyonun düzenlendiğini belirtti. Bakan Yerlikaya, “8 göçmen kaçakçısı organizatörü yakalandı. Organizatörlerin 7’si tutuklandı. Operasyonu gerçekleştiren kahramanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta, “Vatandaşlarımız düzensiz göçmenler konusundaki gözle görünür değişiklikleri kısa zamanda hissedecek” açıklamasını yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz NATO zirvesi dönüşünde kaçak göçmenlere yönelik operasyonlar hakkında yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımız düzensiz göçmenler konusundaki gözle görünür değişiklikleri kısa zamanda hissedecek” ifadelerini kullanmıştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir’de MİT koordinasyonunda yeni bir operasyonun düzenlendiğini belirtti. Twitter hesabından operasyonun ayrıntılarını paylaşan Bakan Yerlikaya şunları söyledi: “8 göçmen kaçakçısı organizatörü yakaladı. İzmir İl Jandarma Komutanlığımızca, MİT Başkanlığı ile koordineli, Jandarma İHA destekli, Sahil Güvenlik Komutanlığımız ile müştereken icra edilen operasyonda; Yakalanan göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin 7’si tutuklandı, 1’i hakkında ise adli kontrol kararı verildi. Operasyonu gerçekleştiren kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Düzensiz göçle mücadelemiz aralıksız devam edecek.”

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.