BM-HABİTAT İcra Direktörü ile bir araya gelindi

BM-HABİTAT İcra Direktörü ile bir araya gelindi
Yayınlama: 26.07.2023
A+
A-

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, BM-HABİTAT İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Bakanlıktaki görüşmede Yumaklı, Türkiye’nin BM-HABİTAT ile son dönemde ivme kazanan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Habitat Dünya Şehirler Günü Zirvesi’ne ev sahipliği yapmak üzere İstanbul Üsküdar Belediyesinin seçilmesinden memnuniyet duyduğunu belirten Yumaklı, “Bakanlık olarak sürdürülebilir şehircilik anlamında kent tarımı ve kent ormanlarının yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yürütmekteyiz” dedi.

Su kaynakları başta olmak üzere doğal kaynaklar ile doğanın korunması, geliştirilmesi, sürdürülebilir ormancılık, gıda güvenliği ve güvenirliği gibi konuların Tarım ve Orman Bakanlığının sorumluluğunda bulunduğuna işaret eden Yumaklı, bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Bakanlık olarak ‘Su Verimliliği Seferberliği’ başlattıklarına dikkati çekti.

‘Su Verimliliği Seferberliği’nin yine Emine Erdoğan öncülüğünde yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ kadar önem arz ettiğini belirten Yumaklı, “Her iki projeyi de uluslararası platformda dünyaya örnek olacak şekilde sürdürme imkânı bulabileceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu. Bakan Yumaklı, BMHABİTAT ile iş birliği olanaklarının geliştirilmesi için her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

BM-HABİTAT İcra Direktörü Sharif ise su ve gıda güvenliği konularının tüm dünyada öneminin arttığını dile getirerek Türkiye’nin bu alanda önemli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde yürütülen projeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Sharif, Tarım ve Orman Bakanlığı ile iş birliğini geliştirmek istediklerini kaydetti.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.