Bir küçük karşılaştırma

Yayınlama: 04.05.2024
Düzenleme: 04.05.2024 17:08
A+
A-
Profesyonel Teknik Adam Diplomasına sahip. Futbol'un kendisinde biriktirdiklerini 1991 yılında yazılı ve görsel basında sergilemeye başladı. Ulusal yaygın TV'ler de yönetici olarak görev aldı. Temsilci olarak görevini sürdürdü. Televizyon ve gazetelerde üst yönetici olarak görev yaptı. Radyo çalışmalarını başarıyla dinleyicisine ulaştırdı. Profesyonel olarak Tiyatro’nun her kademesinde görev aldı Seslendirme ve dublaj sanatçılığını başarıyla sürdürmekte. Yerel Yönetimlerde Basın Danışmanlığı, Spor Derneklerinde Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

5 yaşındaki Edanur’un çukura düşerek ölmesiyle ilgili 4 İBB çalışanı hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki Edanur Gezer’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan fakat daha sonra kapatılmayan su dolu çukura düşüp öldüğü soruşturmayla ilgili gelişme yaşandı. İBB’de çalışan 2’si kepçe operatörü, 1’i işçi, 1’i mühendis toplam dört kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma neticesinde; İBB’de çalışan 2’si kepçe operatörü, 1’i işçi, 1’i mühendis toplam dört kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen dört kişiden 3’nün yakalandığı öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Edanur Gezer’in ölümüne ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaptığı açıklamada, “Küçük Edanur’un, İBB’ye ait bir parkta yaşamını kaybetmesinin yasını tutuyoruz. Olayın hemen ardından başlattığımız teftiş süreci yakında tamamlanacak. Sorumluları cezasız bırakmayacağız. Minik yavrumuzun acısını yaşarken bu olayın her zaman olduğu gibi siyasal istismar malzemesi haline getirilmesini de utanarak izliyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Yani yaşanan bu olay da ne belediye başkanı tutuklanmış, ne başkan vekili, ne başkan yardımcısı, ne başkanlık makamına yakın masalardan hiç birisine tutuklama yapılmamış. Antalya da yaşanan Teleferik vakasında konu direk Aylar Öncesinden istifasını vermiş, Büyükşehir Belediyesinde ki görevinden ayrılmış ve sonrasında Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz karga tulumba doğruca cezaevine gönderilmesine uzandı. Oysa teleferik vakasında kaza geliyorum demiş. Kazanın yaşanması tam bir prosedür uygulanmaması ile alakalı. Kişilerin insiyatifine kalmış, Durdur, Çalıştır’ yapılarak kaza meydana geldiğini tüm Türkiye izledi gördü.

Farklı yorum yapacak olanlar yine de bir karşılaştırma yapmasında fayda var. İki olay arasında ki kıyaslama da Mesut Kocagöz’ün nasıl bir duruma düşürülmek istendiği açık ve net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Savunma Avukatı ise yapılan iddianame ve rapor sonucunda hazırladıkları açıklamayı mahkemeye sunacacak ve Mesut Kocagöz’ün suçsuzluğunun boyutunun ne kadar büyük ve açık olduğunu ortaya koyacak.

Yapılan müdafi savunma açıklamasında öyle ince detaylar yer almaktadır ki… Mesut Kocagöz ile konunun alakasının olmadığı zaten açık. Tüm bu sunulan delil ve nedenler, raporlar, yaşanan ve verilen kararın bu sürecin ne kadar erken ve hızlı bir değerlendirme olduğu ortaya çıkacağı açıkça görülmekte.

Kepez Mesut Kocagözü,  Mesut Kocagöz Kepez’i bekliyor. Yaşanan Bu iki örnekten yola çıkarak elbette ki adalet tecelli edecektir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.