Başkan Böcek kente değer katacak projeleri ile geliyor

Başkan Böcek kente değer katacak projeleri ile geliyor
Yayınlama: 25.03.2024
A+
A-

Lara Sahili halkın kullanımına açılacak. Kundu Turizm Bölgesi’nin çehresi değişecek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, yeni dönemde de Antalya’nın kent kimliğine değer katacak projeleri hayata geçirecek. Bu dönem Konyaaltı Sahili’ne yeni bir yaşam alanı kazandıran Başkan Böcek, yeni dönemde Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden Lara ve Kundu’nun da çehresini değiştirecek projeleri ile geliyor.

Planlı, kurallı, kimlikli kent hedefiyle görev yaptığı 5 yıllık süre boyunca Antalya’ya değer katan birçok projeye imza atan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, yeni dönemde kentin doğusunda önemli projelere imza atacak. Başkan Böcek, Lara Sahili’ni yeniden canlandıracak Lara Sahil Yaşam Parkı Projesi ve turizm merkezi Kundu’nun çehresini değiştirecek “Cadde Kundu Çevre Düzenleme Projesi”ni hayata geçirecek.

LARA SAHİLİ CANLANIYOR

Başkan Böcek, mülkiyet konusundaki sorunları çözülen Lara Sahili’ni de gerçek sahibi olan halka geri verecek. Lara Sahil Yaşam Parkı projesiyle Lara Sahili’nde bir yaşam alanı oluşturulacak. Lara sahili, plajlar, sosyal tesis alanları, çocuk oyun alanları, spor sahaları, bisiklet yolu, koşu parkurları ve 55 bin m2’lik yeşil alanlar ile halkın kullanımına açılacak. Eşsiz kumsalı ve mavi denizi ile tüm Antalya’da olduğu gibi Lara Sahili de en güzel ve en yeni haliyle hizmete sunulacak.

CADDE KUNDU ÇEVRE DÜZENLEME PROJESİ

12 ay boyunca turizm sektörüne hizmet veren turizm merkezi Kundu, “Cadde Kundu Çevre Düzenleme Projesi” ile gelişecek. Antalya’nın turist yoğunluğu olan Kundu turizm merkezinin çehresini değiştirecek düzenleme ile 13 km’lik Kundu turizm yolu bisiklet, koşu yolları ve peyzaj alanları ile yenilenecek. Bölgenin yeşil alanları arttırılacak, modernleşen yüzüyle bölge esnafının kalkınmasına ve turistlerin memnuniyetinin artışına katkı sağlanmış olacak.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.