Antalya Adliyesinde sosyal mesafe ve maske gerginliği

Koronavirüs ile mücadele kapsamında getirilen kurallar arasında yer alan sosyal mesafe ve maske takma kuralı Antalya adliyesin de ihmal edildi.
 Antalya Adliyesinde sosyal mesafe ve maske gerginliği

Koronavirüs ile mücadele kapsamında getirilen kurallar arasında yer alan sosyal mesafe ve maske takma kuralı Antalya adliyesinde ihmal edildi.

Öğle mesaisi arasına denk gelen vatandaşların, Antalya adliyesi önün de sosyal mesafeyi hiçe sayarak kuyruk oluşturmaları ve sıra kapma görüntüleri, koronavirüs’e davetiye çıkardı.

 

Antalya adliyesinde görevli kolluk kuvvetleri aralıklarla sosyal mesafe ve maske uyarısında bulunması vatandaşların tepkisine neden oldu. Uyarı da bulunan Polis memurunun da maske takmaması vatandaşları çileden çıkardı.

Bazı vatandaşların ,“Bize sosyal mesafe ve maske uyarısı yapıyorlar ama kendileri bile takmıyor, devlet ne zaman kuralları bozanların, devlet personeli olduklarını görecek. “ denildi.

Sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak, toplu halde giriş yapmak isteyen vatandaşları özel güvelik görevlileri ve polis memurları sosyal mesafe kuralı ve maske takmaları kaydı ile girişlerine izin vereceklerini belirtti.

Kısa süre de sosyal mesafeyi ve maske takma kuralına uyan vatandaşlar, sırasıyla Antalya adliyesine alındı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın