Alkan Esnafın Sorunlarını Bakan Uraloğlu’na Aktardı

Alkan Esnafın Sorunlarını Bakan Uraloğlu’na Aktardı
Yayınlama: 02.05.2024
Düzenleme: 02.05.2024 15:23
A+
A-


Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan uzunca bir süredir mücadele ettiği Korsan taşımacılığın önlenmesi ve esnafın yaşadığı sorunlara çözüm bulunmasına yönelik çalışmalarında konuyu sektörün en tepe noktası olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na taşıdı.

Taksici esnafın sorunlarını aktardı

Alkan Antalya Milletvekilleriyle birlikte Ulaştırma ve altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan oda yönetimi ve taksi esnafıyla birlikte özelikle son birkaç aydır paylaşımlı taşımacılık adı altındaki Korsan taşımacılıkla mücadele için çalmadık kapı çıkmadık makam bırakmamıştı

Korsan taşımacılık konusunu aktardı
Çalışmalarını geçtiğimiz hafta en üst makamlara kadar taşıyan Alkan, Antalya Milletvekillerinin de desteğini alarak odasının bağlı bulunduğu Esnaf Federasyon ve Konfederasyonları, Korsan taşımacılığın ve ulaşım esnafının sorunlarının çözüm adresi olan kamu kurum ve kuruluşları ile bakanlık nezdinde yaptığı görüşmelerde geçtiğimiz hafta Ankara’da adeta mekik diplomasisi gerçekleştirmişti.

Antalya Milletvekillerine ziyaret
Alkan, Antalya Taşımacı Esnafının yaşadığı sorunlar, paylaşımlı taşımacılığın hem sektöre, hem vatandaşın can ve mal güvenliğine hem de devlete verdiği zararları içeren çalışmaları konunun muhatabı olan en üst makamlardan biri olan T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na taşıdı. Beraberinde Ak Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Ethem Taş, Kemal Çelik ve Atay Uslu ile birlikte 1Mayıs Çarşamba günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nu ziyaret eden Alkan ve yönetimi yaşadıkları sorunları ve bu sorunların çözümüne yönelik oda ve esnaf olarak yaptıkları çalışmaları içeren dosyayı Bakan Uraloğlu’na sundu.

Bakan Uraloğlu’na sorunları aktardı
Başkan Alkan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada “T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu, Antalya Vekillerimiz Sn. Mustafa KÖSE, Sn. Atay Uslu Sn. KEMAL ÇELİK ve Sn. Av. İbrahim Ethem Taş ile birlikte ziyaret ederek, Taşımacı esnaflarımızın genel sıkıntıları, paylaşımlı yolcu taşımacılığı, kaçak yük taşımacılığı, haksız ve hukuka aykırı rekabetle devletimizi vergi kaybına uğratanlar ile vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye atanlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk ve çözüm önerilerimizi Antalya Vekillerimizle ile birlikte Sn. Bakanımıza aktardık ve Korsanla ilgili çalışmalarımızı içeren dosyayı kendilerine sunduk. Sayın Bakanımıza misafirperverliği ve ilgisinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Ayrıca; Antalya Vekillerimizin bizlere zaman ayırıp, taşımacı esnafımızın sıkıntılarını ve taleplerini Bakanımıza iletmeleri kıymetli ve değerliydi.. Esnafımızın sesini duyurmak ve çözümler bulmak adına gösterdikleri İlgi ve destekleri için kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum.” cümlelerine yer verdi

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.