Aksu Çayı İşgalden arındırılacak

Aksu Çayı İşgalden arındırılacak
Yayınlama: 27.06.2024
A+
A-

Aksu Çayı’nın denize döküldüğü yerden itibaren kaçak yapılar, görüntü ve çevre kirliğine neden olan yapılar için, 8 Temmuz 2024 tarihinde yıkım kararı alındı.

default

Aksu Çayı kenarında, görüntü ve çevre kirliğine neden olan; ahşap ve çelik iskeleler, prefabrik, konteyner, yüzen restoran ve benzeri tarzı kaçak yapılar, Aksu Kaymakamlığının 24.06.2024 tarih ve 12442 sayılı yazısı doğrultusunda kaldırılacak.

KURUMLAR ‘KALDIRILSIN’ DEDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, DSİ 13. Bölge Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Aksu Destek Tim Komutanlığı ve Aksu Kaymakamlığının; Aksu Çayı kenarındaki kaçak ve izinsiz durumdaki yapılar için ‘kaçak yapılar kaldırılsın’ talepleri yerine getirilecek.

TEBLİGATLAR YAPILDI

Aksu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, resmi kurumlardan gelen talepler doğrultusunda tespit edilen kaçak yapılara 8 Temmuz 2024 tarihinde yıkım işlemi yapılacağına dair tebligat gönderdi. Yıkım tarihi ile ilgili resmi kurumlara da gerekli bilgiler verildi.

default

TALEPLER YERİNE GETİRİLECEK

Aksu Belediyesinin kararları uygulamakla yükümlü olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Görüntü ve çevre kirliğine neden olan ayrıca taşkın riskinde can ve mal güvenliğini tehlikeye atan bu yapıların kaldırılması talebini yerine getireceğiz” dedi.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.