Akdeniz Üniversitesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Akdeniz Üniversitesi’nde Mezuniyet Coşkusu
Yayınlama: 03.07.2024
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi’nin 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. Törene katılan Vali Hulusi Şahin, “Bu tablo gelişen, büyüyen ve geleceğe ümitle bakan büyük Türkiye’nin tablosudur, sizler Türkiye’nin geleceğisiniz.” dedi.

Antalya’nın ve ülkemizin marka bilim merkezlerinden biri haline gelen Akdeniz Üniversitesi’nde mezuniyet töreni gerçekleştirildi. 24 Fakülte ve 12 Meslek yüksekokul mezunu yaklaşık 9 bin öğrenci, eğitim ve öğretim yolculuğunun önemli bir safhasını başarıyla tamamlayarak hayatlarında yeni bir sayfa açmanın heyecanını yaşadı. 

Akdeniz Üniversitesi Stadyumunda düzenlenen törene Vali Şahin’in yanı sıra, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, akademisyenler,  kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Sizler Türk Gencisiniz, Türkiye’yi Temsil Edeceksiniz
Akdeniz Üniversitesi’nin Akademik kalitesinin ve başarılı çalışmalarının gurur verici olduğunu vurgulayan Vali Şahin, “Vasıflı ve kaliteli öğretim üyesi kadrosu ile muhteşem sonuçlar alan çok değerli bir ilim yuvasına sahibiz.  Bu muhteşem ilim yuvasını, ilk zamanından günümüze kadar getiren ve Antalya’ya kazandıran herkese şükran borçluyuz. ” dedi. 

Vali Şahin, mezun olan öğrencilerin, büyük Türkiye tablosunun en güzel örneği olduğunu ifade ederek, “Sizler devletimizin ve ailelerinizin en büyük yatırımısınız. Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli yerlerinde çalışacak, akademik hayatınıza devam edeceksiniz. Hiçbir zaman geldiğiniz yeri unutmayın. Sizler Türk gencisiniz, Türkiye’yi temsil edeceksiniz. Mezun olduğunuz üniversite her zaman sizin kimliğiniz olacak.” dedi. 

Türk Kadını’nın Rol Modeli
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın başarılı kariyeri ile Türk kızlarına rol model olduğuna dikkat çeken Vali Şahin, “Kendi memleketinde büyüyen, kendi memleketinde Tıp fakültesini okuyan, kendi şehrinin üniversitesinde akademik basamakları birer birer çıkan ve eşiyle beraber Türkiye’ye damga vuran Türk kadını Özlenen Özkan hocamıza teşekkür ediyor, ona bu makamı layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı saygıyla yâd ediyorum. “ dedi. 

Konuşmasının sonunda Merhum Şair Mehmet Emin Yurdakul’un, ‘Cenge Giderken’ isimli şiirinin başlangıç mısraları olan, “ Ben bir Türküm, Dinim cinsim uludur, Sinem özüm ateş ile doludur.” Dizelerini okuyan Vali Hulusi Şahin, gençlere bunu unutmamaları tavsiyesinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Hulusi Şahin, Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ve akademisyenler tarafından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.