Acil Sağlık Hizmetleri Haftasında Gurur Tablosu

Acil Sağlık Hizmetleri Haftasında Gurur Tablosu
Yayınlama: 04.12.2023
A+
A-


Bakan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında yaptığı açıklamada, şu bilgileri paylaştı:

“112 acil sağlık hizmetlerimizin ülke genelinde toplam istasyon sayısı 3.402’e, il sağlık hizmetlerinde kullanılan kara ambulans sayısı ise 5.738’e ulaşmış durumda. Kırsal bölgelerdeki acil sağlık hizmeti istasyon sayısını ihtiyacı karşılayacak şekilde artırmış durumdayız.

Ekim sonu itibariyle 112 kara ambulanslarımızla bu yıl nakledilen hasta ve yaralı sayısı 5 buçuk milyonun üzerinde.

Yurt içi ve yurt dışında profesyonel anlamda medikal kurtarma ve müdahale hizmetlerinde görev yapmaya hazır 15.466 UMKE personelimiz bulunuyor.

Her türlü coğrafi yapı ve iklim şartlarında hastalara ulaşabilme ve müdahale edebilme amacıyla palet takılabilen 232 ambulansa sahibiz. Ayrıca 21 adet önünde kar bıçağı bulunan kombi paletli ambulansımızla (snowtrack) kış şartlarında verdiğimiz hizmetlere tanıksınız.

6 deniz ambulansımız hizmete başladıkları zamandan Ekim sonuna kadar 34.867 hasta taşımış durumda.

13 ilimizde konuşlanan 13 helikopter ambulansımız hizmete başladıkları tarihten 27 Kasıma dek 244 organ ve 42.729 hasta/yaralı taşıdı.

Ankara ve İstanbul’da konuşlanan 2 uçak ambulansımız ise ilk seferlerinden Eylül sonuna dek 851’ü organ, 18.959 hasta/yaralı taşımış, yurtdışına 43 hasta, yurt dışından ülkemize 1.398 hasta nakli gerçekleştirmiştir.

Türkiye’nin Acil Sağlık Hizmetlerindeki gücü tartışılmaz. Acil Sağlık çalışanlarımızın özverisi hayranlık uyandırıcı. Her biriyle gurur duyuyor, Acil Sağlık Hizmetleri Haftası sebebiyle kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.