Yayınlama: 29.11.2023
A+
A-

Zafer Partili Aslan KYK ihmallerini sıraladı: Aileler çocuklarının ölümünü beklemek zorunda mı?Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan, KYK yurtlarında son dönemde peş peşe yaşanan skandallara dikkat çekti. Aslan, “Tam 1 ayda 11 farklı KYK yurdunda 10 asansör düşme ve bozulma vakası kayıtlara geçti.” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan, son 1 ayda KYK yurtlarında yaşanan olayları anlattı. Sadece basına yansıyan olayların bile büyük bir skandal olduğunu ve yurtlardaki ihmaller sonucu öğrencilerin hayatını kaybettiğine dikkat çeken Aslan, iktidara seslendi.

İKTİDAR VE ORTAKLARINA SESLENDİ

KYK yurtlarında kullanılan asansörlerde muayene ve bakımlarında ihmal yaşanıp yaşanmadığına yönelik araştırma önergesinin AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildiğini hatırlatan Aslan, “Neden orada duruyorsunuz? Ölüm var, görmüyor musunuz? Gençlerimizi öldürmekten başka ne yapıyorsunuz?” dedi.

Sadece son 1 ayda KYK yurtlarında 10 asansör kazası yaşandığının altını çizen Aslan, iktidar ortaklarına yönelik çağrıda bulundu. Aslan, “El bebek gül bebek evlatlarını büyüten anneler, çocuklarının ölümünü beklemek zorunda mı?” ifadelerini kullandı.

“DEVLET İNSANINI YAŞATMAZ MI?”

Öte yandan, KYK yurtlarının devletin sorumluluğunda olduğunu belirten Aslan, şu soruları sordu:

KYK yurdu devletin değil mi?

Devlet, insanını yaşatmaz mı? Önlemini almaz mı?

Tüm çilelerle büyüt yetiştir. Devletin şefkatli kollarına gönder, ölüsü gelsin öyle mi? Hangi anne-baba ister bunu

Ajanslar tarafından geçilen tüm yerel ve ulusal haberleri, bu bölümde Netgazete.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yerel ve ulusal  haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.