YENİ YASA?
Yıllar yıllar önce Türkiye’de gündem değiştirmek için veya toplumun gözünden bir şeyler gizleyebilmek için irtica kılıfı en ideal bir saklama kabıydı. İyide şimdi neden geçmiş yıllarda olan bu olayları dile getirdim. Ne kadar isabetli olduğunu bilmiyorum ama yabana atılmayacak bir konu dikkatimi çektiğini düşündüğüm için dile getirmek istedim.

Bu günlerde çıkarılmaya çalışılan hayvan hakları yasasına toplumdan itiraz gelmesin veya toplumun desteğini tam alalım diye olsa gerek, öldürülen onlarca hayvan cesetleri ekranları kaplamaktadır. Hem de organize bir iş olduğu çok açık vaziyette ve hayvan ölümleri birileri kullanılarak devam ettirilmektedir. Şu an bu hayvanların öldürülmesinden kim ne elde edecek veya bunu yapanlara neler vaat edildi bilmiyoruz. Bu organize işlere, saf ve iyi niyetli olarak insani bakıştan yola çıkıp tepki gösteren kişi ve kuruluşların varlığı ortadadır. Ama olayı sabote etmek isteyen hayvan hakları derneklerininde olayı körüklediği görülmektedir.

Tabi ki hayvanlara yapılan canice organize işlerin kabul edilebilecek bir tarafı yok. İslam’ın ortaya koyduğu hayvanlara verilmesi gereken değerin neler ve nasıl olduğundan habersiz olan Müslüman millet, gaza getirilmeye çalışılmaktadır. Bu hayvan hakları yasasının çıkarılması için böyle sabote ederek, yasa çıkışını çabuklaştırmak isteniyor izlenimi veren şüpheli hayvan ölümlerinin altından neler çıkacak hep birlikte göreceğiz. İnşallah toplum daha sonra içinden zor çıkılacak hatta çıkılmaz hale gelmeden bu şüpheli hayvan ölümleri iyice araştırılmalıdır. Toplum olarak birileri bizleri provoke ederek, toplumumuzu bir tarafa kanalize mi ediyorlar anlamak gerekmektedir. Basında olması gerekenden fazla olayların gündem edilmesi birazda şüphelerin artmasına sebep olmaktadır.

Yakın tarihimizde buna benzer bir şekilde yasalaşan maddelerin varlığı, çıkan yasalar hakkında şüphe duygularını güçlendirmektedir. Ömür boyu nafaka, Kadın hakları ve çocuk haczi kanununun çıkartılması öncesinde de ve çıkartıldıktan hemen sonrasında da kadın cinayetleri insanın kafasını karıştırmaktadır. Bu vesilelerle aileyi yıkan yasalar olarak kabul edilen yasaların çıkması sağlanmıştı.

Mutlaka insanların veya hayvanların haksız yere öldürülmesi asla kabul edilemez. Yasa çıkmadan önce provokasyonların yapılması yasanın çıkması için yapılmış ise, yasa çıktıktan sonra provokasyonların devamı; bakın ne kadar doğru iş yapıldığının (yasa çıkarıldığının) ispatı için miydi acaba? Sanki aynı şekilde gürültüyle gelen hayvan hakları yasasıda, öncesiyle ve şimdisiyle insanı şüphelendirmektedir. Öldürülen hayvanların bilerek ortalık yere bırakılması ve resim ile görüntülerinin sosyal medyaya servis edilmesi manidar değil mi? Bu tahriklerle çıkarttırılmak istenen yasayla yarın Kurban ibadetinin sorgulanması sağlanarak yasal engel çıkartılması mı hedeflenmektedir. Bizleri temsil eden idarecilerimizin bu ve buna benzer konuların üzerine toplumun sonra üzülmeyeceği şekilde çözüm üretmeleri ve bunu da topluma uygun bir vaziyette izah edebilmeleri çok önemlidir. Geleceğe ümit ve umutla bakan bir toplum olma özlemiyle…


Son Yazıları

2019.04.15 - YENİ YASA?
2019.04.01 - SEÇME HAKKI
2019.02.18 - KAMUOYU BASKISI
2019.02.04 - TOPLUMUN İÇİNDEN BİRİSİ OLARAK
2019.01.28 - YENİ DÜNYA DÜZENİ VE TÜRKİYE
2019.01.21 - KADINA ŞİDDETE HAYIR

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu YorumlarıPiyasalar


Futbol Ligleri Puan Tablosu


Hava Durumu