Bölge-Yerel / Gündem / Gündem / Haber / Politika / Yerel Seçim 2019

CHP’den zafer kutlaması

2019 Yerel Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı önünde çok sayıda vatandaşın katılımıyla kutlamalar gerçekleşti.
Konvoylar eşliğinde kutlama yapan vatandaşlar Millet İttifakı adayı Muhittin Böcek’i karşıladılar. Böcek’in yanında CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP’li Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen ve CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul yer aldı.

“Antalya kazandı Antalya”

Vatandaşın yoğun ilgisi ve kutlamalarla karşılaşan Böcek, Antalya İl Başkanlığı önünde zafer konuşması yaptı.  Millet ittifakı il başkanlarına, gençlik kollarına, kadın kollarına, ailesine ve Antalya halkına teşekkürlerini ileten Böcek, “Tam bugün 100 gün oldu. 100 gün sonra yüzümüz güldü. Antalya’nın yüzü güldü. 100 gündür gece gündüz demeden bizlerin yanında olan, nasırlı elleri öpülesi analarım kıymetli hemşehrilerim hepiniz için tam 100 gündür gece gündüz demeden koştuk. Ama Antalya’da seçimi kim kazandı biliyor musunuz? Antalya kazandı Antalya. Demokrasi kazandı demokrasi. 913 mahallemize kadar gittik. Sevgili hemşehrilerimiz ile birlikte bizleri yalnız bırakmayan, kendisini Türkiye Vatandaşı kabul eden, vatandaşına sahip çıkan, al bayrağımıza sahip çıkan, Cumhuriyetimize sahip çıkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine inanan, onun yolunda yürüyen, Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olan herkese teşekkürler. Ak Partili’sinin, ülkücüsünün, oy veren geçmiş dönemlerde diğer siyasi partilerde il başkanlığı yapmış gönüllerin gönül dostlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Namusum gibi koruyacağım”

25 yıldır siyasetin içinde olduğunun altını çizen Böcek, “Hemşehrilerim beni tam 25 yıldır bağrınıza bastınız. Ama ben de 25 yıldır doğup büyüdüğüm beni seven seçen aday eden hiçbir kimseyi mağdur etmeden, çalmadan çaldırmadan bu günlere geldim. Allah’ımıza hamd olsun,  bize yapmadıklarını bırakmamış olabilirler. Ama Mevlana’nın güzel bir sözü var, “Dün dünde kaldı cancağzım bugün güzel şeyler söylemek lazım.” Antalya bizim her şeyimiz, bütün çalışmalarımız bundan sonra sevgili Antalyalı hemşehrilerimiz içindir. Gece gündüz demeden bizlerle beraber olan, gecesini gündüzüne katan, adliyede sandık başında bekleyen, bize destek olanlara, oy verenlere, emek verenlere, benim bugün burada sevgili Antalyamıza hitap etmeme vesile olan CHP Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na, İyi Parti Genel Başkanımız Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Bundan sonra yine Antlayamızda, 19 ilçemizde, bütün belediye başkanlarımızla hep birlikte Antalya için çalışacağız. Geçmiş dönemde ötekileştirilen, haksızlığa uğrayan bütün vatandanşlarımızın dertlerine derman olmak için geldik. 5 yıl gece gündüz demeden, hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden,sizlerin vermiş olduğu o kutsal oylarınızı namusun gibi koruyacağıma söz veriyorum” diye konuştu.

“Demokrasi kazanmıştır”

Bugünlere kadar vatandaşlara teşekkür ederek geldiklerini söyleyen Böcek, “Bugün itibariyle hafta içinde mazbatamızı aldığımızda çalışmalarımıza başlayacağız. Durmadan hep birlikte koşacağız. İttifakın bütün belediye başkanlarıyla, sevgili Antalyalılarla bundan sonraki çalışmalarımız oy veren, vermeyen bütün Antalyalılara olacaktır. Bu vesileyle bu saate kadar bizleri yalnız bırakmadığınız için, 100 gündür yanımızda olduğunuz için, bizimle koştuğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı olsun, Antalyamıza hayırlı olsun. Seçimin sonucunu Antalyamız kazanmıştır. Bundan sonra sevgili Antalyalıların emrinde olacağız. Kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden bütün vatandaşlarımıza Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel yeridir” dediği Antalyamıza bazılarınız işimiz için, bazılarınız eşiniz için, bazılarınız yaşamak için geldiniz. Köylüsüyle, kentlisiyle herkesin dertlerine derman olmaya geldik. Hep birlikte güzel Antalyamız için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Demokrasi kazanmıştır, Antalyamız kazanmıştır.

“Hiç vazgeçmediniz”

Böcek’in ardından konuşma yapan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Antalyamızın çağdaş, demokrat, aydın insanları, Mustafa Kemal’in askerleri biz kazandık” dedi. Geçtiğimiz yıl hedef 2019 belediye başkanları ve tüm örgütlerinin çalıştığını söyleyen Kumbul, “Her gün yanımızdaydınız, her zaman bizimleydiniz. Her zaman Cumhuriyet’in yanındaydınız. Her zaman bu ülkenin ulusal bütünlüğünün yanındaydınız. Seçimleri kazandık kaybettik. Devlet memuruydunuz sürgünlere gönderildiniz, esnaftınız maliye müfettişleri dükkanlarınıza gönderildi. Okullarda fişlendiniz ama hiç vazgeçmediniz, bugün de bu millet ittifakı olarak beraberiz. 3 aydır durmadan çalıştık, hep sahadaydık. Sabah saat 5 buçukta balıkçı halinde, sabah saat 4’de halde, sanayide çalışmaya başlayan, gece yarılarına kadar hiç yorulmayan büyükşehir belediye başkanımıza ve belediye başkan adaylarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Güçlenerek devam edeceğiz”

5 buçuktan beri adliyede bulunduklarını söyleyen Kumbul, “ Sahada çalışırken vatandaşlarımız bize başkanım sakın bizim oylarımızı çaldırmayın sahip olun dediler. Sandık görevlilerimize, adliyede olan görevlilerimize, milletvekillerimize, siz değerli Cumhuriyet Halk Partililere ve İyi Partililere, Millet İttifakını destekleyenlere teşekkür ediyorum. Bugün burada büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Bazı ilçeleri az farkla kaybettik. Biz istiyorduk ki bütün ilçeleri de büyükşehiri de almış olarak huzurunuza çıkalım. Ama hem büyükşehiri de hem millet ittifakının da kazandığı bölgelerde Türkiye’nin bütün millet ittifakının kazandığı belediyelerinde bundan sonra hizmet nasıl yapılır, en düşük bütçelerle vatandaşın bir kuruşunu çaldırmadan, yandaşa yar etmeden en iyi hizmet nasıl yapılır sizlere bundan sonra belediye başkanlarımız gösterecek. Biz vatanımız, milletimiz, marşımız, bayrağımız, toprağımız için laik, demokratik hukuk devleti bu ülke için, güçlenerek mücadele etmeye hep beraber devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Muhittin Böcek kimdir?

1962 yılında Antalya’nın Konyaaltı İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Yükseköğrenimini Halkla İlişkiler ardından İktisat Fakültelerinde tamamladı. Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında Yüksek Lisans yaptı.

Yaşamı boyunca zirai üretim ve turizm gibi birçok sektörde faaliyet göstermiştir. Gençlik yıllarından itibaren aktif siyasetin içinde yer almış, 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür.

18 Nisan 1999 tarihinde Anavatan Partisi’nden aday olduğu seçimlerde % 27’lik oy oranı ile seçilmiştir. Kentleşmekte olan Konyaaltı ilçesine çağdaş bir vizyon kazandıran 5 yıllık bir çalışma döneminin ardından 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerine bu kez Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olmuş,  ikinci döneminde  % 50’nin üzerinde oy oranıyla tekrar seçilmiştir.  Mart 2009 yerel seçimin de Konyaaltı’ndaki 10 yıllık başarılı çalışmalarının ardından halkın takdiriyle seçimi bir kez daha açık farkla kazanmıştır. 30 Mart 2014 yerel seçiminde ise bir ilke imza atarak Antalya merkezde dört dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı olmuş ve bu başarısını %60’lık oy oranıyla tamamlamıştır.Siyaset hayatı süresince 4 dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Aynı zamanda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) Başkanlığı, Konyaaltı Turizm ve Eğitim Geliştirme Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerine de devam etmektedir.

2019 Yerel Seçimi’nde Cumhur İttifakı Ak Parti Adayı Menderes Türel’in yüzde 46,27 oyuna karşın Millet İttifakı CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Muhittin Böcek yüzde 50,63 oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir.

Gonca ÖZTÜRK
Bu haber 02.04.2019 15:04:41 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • CHP’den zafer kutlaması

 • Sağlıkçılar şiddete çözüm istedi

 • TEMİZ HAVA SOLUNUM CİHAZI TATBİK EDİLDİ

 • Kafesinden kaçan Kurt her yerde aranıyor

 • Kumluca tarihinde bir ilk

 • Çavuşoğlu:'Halkımızın tercihine de saygı duymamız gerekiyor'

 • Aşırı sıcak çay içmek kanser riskini artırabilir

 • TAŞ “ 2023 HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ”

 • Genç, “halkımızın dediği oldu”

 • Kepez’den öğrencilere sıfır atık semineri

 • Böcek: “Demokrasimiz kazanmıştır. Antalya’mız kazanmıştır”

 • AKS’ta bu hafta

 • Hamamcıoğlu: Seçim sonuçları Antalyamıza hayırlı olsun

 • Kanser hastasına bu 7 yanlış yaklaşımdan kaçının!

 • Başkan Uysal, “Daha iyisi için çok çalışacağız”

 • Bahar alerjisine dikkat

 • Ulaşım krize yeniliyor

 • THK pilotları Karain’de

Benzer HaberlerPiyasalar


Futbol Ligleri Puan Tablosu


Hava Durumu