Haber / Teknoloji

CEO CLUB BÜYÜME VE İSTİHDAM ZİRVESİ İŞ DÜNYASININ LİDERLERİNİ BULUŞTURDU

CEO CLUB BÜYÜME VE İSTİHDAM ZİRVESİ İŞ DÜNYASININ LİDERLERİNİ BULUŞTURDU
Türk iş dünyasına yön veren iş insanlarının buluşma noktası haline gelen CEO Club çatısı altında düzenlenen “Büyüme ve İstihdam Zirvesi”, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. İşletmelerin dijitalleşmesinin Türkiye’nin büyüme, istihdam ve ekonomisine etkisinin masaya yatırıldığı zirve, Türk iş dünyasının üst düzey yöneticilerini bir araya getirdi.

 

05 Nisan 2019 – Türk özel sektörünün lider isimlerini bir arayan getiren CEO Club’ın “Büyüme & İstihdam Zirvesi”, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Amgen, Amerikan Şirketler Derneği (TABA-AmCham Türkiye/AFBT), Bain&Company ve Esin Attorney Partnership’in co-sponsorluğunda ve Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. İşletmelerin dijitalleşmesinin Türkiye’nin büyüme, istihdam ve ekonomisine etkilerinin masaya yatırıldığı zirve, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ ABFT) Yönetim Kurulu Başkanı Serra Akçaoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başladı.

 

Açılış konuşmalarının ardından ilk olarak, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, derneğin yeni dönem planlarını “TÜSİAD’ın Yeni Ajandası” başlıklı konuşmasıyla katılımcılara aktardı. Bain&Company İstanbul Ortağı Volkan Kara’nın konuşmasının ardından Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen ‘Liderlerin Büyüme Ajandası panelinde ise Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş, P&G Türkiye CEO’su Tankut Turnaoğlu, BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın ve Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın şirketlerinin büyüme stratejilerini ve planlarını konuştu.Zirve kapsamında ayrıca, sektörlerinde en çok istihdam yaratan şirketlere de ödül verildi. Türkiye’nin İstihdam Liderleri’nde ilk üç şirket sırasıyla A101, BİM ve ISS Türkiye olurken ödül alan diğer istihdam liderleri Türk Telekom, LCW, RC İnşaat, TAV Havalimanları, Migros, ŞOK Marketleri, Türk Hava Yolları ve Sofra Compass Group oldu.

 

 

Meltem Bakiler Şahin: “Dijitalleşme ile ülkemizin büyümesine ve gençlerimizin istihdamına katkı sağlıyoruz”

 

Başarılı bir dijital dönüşümün işletmeleri de ekonomiyi de büyüteceğini ifade eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Hayatın her alanı dijital dünyaya göre yeniden şekillenirken, iş dünyası da teknolojideki gelişmelerden doğrudan etkileniyor. Dijitalleşme ve yeni nesil teknolojiler, tüm sektörlerde yüksek katma değer, dolayısıyla büyüme için bizlere büyük bir fırsat sunuyor. Makinelerarası İletişim (M2M), Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zeka gibi yeni teknolojiler hem üretici hem tüketici tarafında köklü değişimi mümkün kılıyor. Şirketler akıllı teknolojiler sayesinde büyüme, verimlilik, kârlılık ve rekabet potansiyellerini artırırken; dijitalleşme yeni iş alanları ve istihdam olanakları yaratıyor. Biz de hem IoT’de dünya lideri olan hem de arka arkaya beş yıldır Gartner tarafından Dünya Çapında Makinalar Arası İletişim Hizmetlerinde ‘Magic Quadrant Lideri’ olan Grubumuzdan aldığımız güçle Vodafone olarak, ülkemizin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonumuz doğrultusunda, bireylerin olduğu kadar işletmelerin ve kamu kurumlarının da ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca çözümler geliştiriyor ve uyguluyoruz. İşletmelerin ‘dijital iş ortağı’ olarak aynı çatı altında sunduğumuz çözümlerle, dijital bağlantılı yaşamı onlar için kolay ve erişilebilir kılmayı amaçlıyoruz. Diğer yandan sayıları sürekli artan işbirliklerimiz ve projelerimizle, dijitalleşme üzerinden hem ülkemizin ekonomisinin büyümesine hem nitelikli gençlerimizin istihdamına katkı sağlıyoruz. Türkiye'de yerli üretimin desteklenmesi için 4.5G ve 5G yatırımlarında tedarik zincirine katılabilecek KOBİ'lerle işbirliği içindeyiz. Şimdi de başta teknokentler olmak üzere tüm potansiyel yerli üreticileri ekosisteme dahil ediyoruz. Yerli ürün ve uygulamaları desteklemek amacıyla yazılım ve donanım üreticisi firmaları dünyaya açmayı hedefliyoruz. Dijitalleşmenin ülkemize kazandıracağı ivmeyle birlikte, hem büyüme hem istihdamda gelecekte çok daha güzel sonuçlar elde edeceğimize gönülden inanıyorum. Bu hedef ve vizyonla Türkiye'yi dijitalleşmeye götürecek yolda sunduğumuz çözüm ve hizmetlerle her ölçekten işletmenin yanında olmaya ve büyümelerine katkı sağlamaya bugün olduğu gibi gelecekte de devam edeceğiz.”
Bu haber 05.04.2019 14:08:22 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • CEO CLUB BÜYÜME VE İSTİHDAM ZİRVESİ İŞ DÜNYASININ LİDERLERİNİ BULUŞTURDU

 • Süpermen Umut’un isteği gerçek oluyor

 • AK Parti’nin rekortmen başkanı

 • ‘Hayatı Aydınlat’ ses verdi

 • Eğitimciler can güvenliği istedi

 • Spor dünyası Antalya’da buluştu

 • Öğrencilere “Yerel Medya ve Gazetecilik” Söyleşisi

 • ALMANLAR KEMER'E DÖNECEK!..

 • En çok oyunu arttıran 10 Belediye Başkanı'nın dördü Antalya'dan

 • Hestourex 2019 Fuarı Açıldı 'Hedef Antalya Turizmini 12 Aya Yaymak'

 • İl Seçim Müdür vekiline Cavit Arı'dan yumruk

 • Türk Donanmasına beş “Bayraktar” daha

 • CHP'li Belediye Başkanı Kuran ve Bayrak üzerine yemin ederek göreve başlayacak

 • Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İsim Listesi

 • 3.KEMER BÜYÜKELÇİLİKLER VE KONSOLOSLUKLAR ARASI FUTBOL KARDEŞLİK VE DOSTLUK TURNUVASI İÇİN GERİ SAYIM

 • Atay Uslu'dan 5 Nisan Avukatlar Günü kutlaması.

 • ATAV Başkanı Gül Ege’ye Başarı Ödülü

 • CK Enerji Akdeniz Elektrik çalışanlarının sesi Antalya’da ‘Hayatı Aydınlat’tı

Benzer HaberlerPiyasalar


Futbol Ligleri Puan Tablosu


Hava Durumu