Bölge-Yerel / Haber / Turizm

Türel, “Turizm sektörü bizim vazgeçilmezimizdir”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm sektörünün en önemli yatırımcılarından birisinin Büyükşehir Belediyesi olduğunu belirterek, “Turizm sektörü bizim vazgeçilmezimizdir” dedi.
Turizme yönelik alt yapı ve üst yapı yatırımlarının önemli bir bütçeye sahip olduğunu belirten başkan Türel, sadece Konyaaltı sahil projesinin yaklaşık 130 milyon liralık bir yatırım bütçesi olduğunu belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) üyeleri ile birlikte kahvaltı yaptı. Başkan Türel belediye başkanlığı yaptığı 2 dönem boyunca Antalya’nın her noktasına hizmet etme gayreti içerisinde olduğunu belirterek, turizm sektörüne yönelik de önemli yatırımlar yaptıklarını anlattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürütülecek olan Belek artıma tesisinin 150 milyon liralık bir bütçeye sahip olduğunu ifade eden Türel, “Yeni başlayacağımız Kemer arıtmasının da yine böyle bir bütçeye sahip olduğunu düşünürsek, üç projeyle bile en az birkaç 5 yıldızlı otel yapımına eşdeğer bir yatırım bütçesini karşıladığımızı çok rahatlıkla görebiliyoruz” dedi.

Beldibi ve Kiriş’te cadde düzenlemesi yapılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin turizme yönelik çalışmalarına Kemer Liman Caddesi’ndeki güzelleştirme çalışmasının iyi bir örnek olduğunu belirten Başkan Türel, Beldibi’ndeki caddenin düzenlenmesi ve Kiriş’te de benzeri bir cadde düzenlenmesinin bir dahaki dönem yapılacak projeler içerisinde yer aldığını anlattı. Başkan Türel, “Kemer Liman caddesi nasıl olduysa şimdi Beldibi’nde de Kiriş’te de benzeri düzenlemeleri cadde düzenlemeleri yapacağız. Bizim bu noktada özgüvenimiz yüksek çünkü verdiğimiz her sözün yerine getirmiş olmanın rahatlığı, onuru ve gururu içerisinde sözlerimizi veriyoruz ve taahhütlerimizi yerine getiriyoruz” diye konuştu.

“Turizm sektörünü her zaman destekledim”

Turizm sektöründe sadece bir belediye başkanı olarak değil senelerce sektörün STK’ları, kanaat önderleriyle yurt dışında en krizli dönemlerde tanıtım çalışmalarına destek vermiş birisi olarak katkıda bulunduğunu söyleyen Başkan Türel, “Sektörün yaşadığı krizlerde bile adeta bir turizm elçisi gibi sektörle el ele vererek yaptığımız çalışmaların bugün geldiğimiz noktada ufak da olsa bir katkısı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Bizim yaptıklarımızı kimse yapamadı”

“Biz olmadığımızda Antalya kaybediyor “ diyen Başkan Türel, geçmişte bunun örneklerinin yaşandığını dile getirerek, “Benim ilk dönemimde 11 tane katlı köprülü kavşaklar, ikinci dönemimde 30 tane toplam 41 tane yapıldı ama bizim olmadığımız dönemde bir tane bile yapılamadı. İlk dönem 11 kilometre bu dönem 44 kilometre toplam 55 kilometre raylı sistem yapıldı ama bizim olmadığımız dönemde bir metre yapılamadı. O yüzden bizim yapacak olduğumuz projeleri bizim dışımızdaki ekipler yapmadı, yapamadı. Bundan sonra da yapacaklarını düşünmüyoruz” dedi.

Turizm sektörü vazgeçilmezimizdir

“Turizm sektörü bizim için vazgeçilmezdir” ifadelerini kullanan Başkan Türel, 5 bin litre suya kadar olan kullanımlarda vatandaşlardan su ücreti alınmayacağını açıkladı Antalya’da şu anda otellerin 3 liradan su kullandığını söyleyen Başkan Türel, bu rakamın İzmir’de 8 lira olduğunu da sözlerine ekledi. Türel, otellerin kullandığı su fiyatının bile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sektöre nasıl katkı sağladığının en açık göstergelerinden biri olduğunu dile getirdi.
Bu haber 25.03.2019 16:06:40 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Türel, “Turizm sektörü bizim vazgeçilmezimizdir”

 • İbradı’ya kadın eli değecek

 • ‘İşsizlik %11 seviyesinde gerçekleşti’

 • Kemer çöplüğü yangını günlerce sürebilir

 • Başkan Türel, eşi ve kendisinin mal beyanını açıkladı

 • Menderes Türel'e bir destek daha

 • Bakan Ersoy'dan Turizmcilere 'Bireysel Düşünmeyi Bırakmamız Lazım'

 • 'Erkekleri baştan çıkaran kadın rollerini reddediyorum'

 • Muhittin Böcek, Elmalı ve Korkuteli’nde seçim çaışmasına devam etti

 • Çavuşoğlu:'Arkamızda 82 milyon milletimiz var'

 • Kemer Kuzdere Çöp Toplama Merkezi Yanıyor

 • 30 yıllık mülkiyet sorunu çözüldü 'Elmalı sitesinde tapu sevinci'

 • Geleceğin Genç İtfaiyecileri Arama Kurtarma Tatbikatı Yaptılar

 • Kepez’de renkli Nevruz

 • ATAY USLU: CUMHUR İTTİFAKI BAŞKANLARINA DESTEK İÇİN SON ÇADIRA ULAŞACAĞIZ

 • Kepez’de drag heyecanı

 • Öğrencilerin gözünden Gaziantep Hikayeleri

 • Bugünden itibaren toplu ulaşım, günde 4 saat bedava

Benzer HaberlerPiyasalar


Futbol Ligleri Puan Tablosu


Hava Durumu