Bölge-Yerel / Haber

Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Türel Tazelenme Üniversitesi’nde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Akdeniz Üniversitesi’nde Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinin dersine katıldı.
Başkan Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi olarak Tazelenme Üniversitesi projesine Prof. Dr. İsmail Tufan’ın teşvikleriyle başladıklarını belirterek, “Sayın Rektörümüzün de destekleriyle bize Tazelenme Üniversitesi projesini getirdiğinde büyük bir heyecanla evet demiştik. Elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmiştik. Bugün artık 3. sınıf talebelerine ulaşan bu üniversitenin inşallah bundan sonra ki süreçte YÖK’ün de onayı ile müstakil bir üniversite haline gelmesi benim de en büyük hayalim. Bunu da başaracağız” diye konuştu.

 

Aktif yaşlanmanın bu yüzyılın en önemli konularından bir tanesi olduğunu ifade eden Türel, “Çok güzel projelere imza atıyorsunuz o yüzden bu projeye emeği geçen bütün herkesi katkı koyan siz değerli öğrencileri gönülden kutluyorum. Benim de Tazelenme Üniversitesinin öğrencisi olmama bir 5 sene falan kaldı yaş itibariyle. Çünkü 60 yaşı doldurmadan bu üniversiteye kayıt yapmaları mümkün değil. Bizim de 60’a 5 kaldı” dedi.

Aktif Yaşlanma Merkezi hizmette

Tazelenme Üniversitesi kapsamındaki Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlanma Merkezi’nin hizmete girdiğini anlatan Türel, “Henüz açılışını da yapacak bir fırsatımız olmadı. Hizmete girmesiyle birlikte bir baktık ki o merkez de bina olarak yetmiyor. Çok net bir şekilde bizim yeni bir binaya ihtiyacımız var. Onu da inşallah Gökçen hanım belediye başkanı seçildikten sonra Muratpaşa ilçemizde en güzel şekilde sağlayacak.  Onu da özellikle seçim kataloğunda taahhütleri arasına koydu. Biz de kendisini destekleyeceğiz. Çok daha sağlıklı bir binaya siz sağlıklı insanları kavuşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye model oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi’nin Türkiye’ye bir model olduğunu belirterek, “Diğer üniversiteler de bünyelerinde tazelenme üniversitesi açıyor. Sizler burada okuyan gençlere de ilham oluyorsunuz Bugün hepimizin tazelenmeye yenilenmeye ihtiyacımız var. Bilim teknoloji o kadar gelişiyor ki yapay zekadan bahsediyoruz. O yüzden tazelenme şart” dedi.

Şehrinize sahip çıkmak önemli

Yerel seçimde şehirlerin emanet edileceği insanların seçileceğini ifade eden Çavuşoğlu, “Şehirleri onlara teslim edeceğiz. Sadece oy vermekle görevimizi yaptığımızı düşünürsek aldanırız. Sizden yaşadığımız Antalya’nın daha güzel olması için daha iyi yaşanabilir şehir olması için daha çevreci şehir olması için mutlu huzurlu şehir olması için kafa yormanızı çaba sarf etmenizi fikir üretmenizi istiyorum. Bu fikirleri de Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Gökçen Özdoğan Enç ile paylaşırsınız. Yaşadığınız şehirleri sahiplenme önemlidir” diye konuştu.

Sosyal sorumluluk projesi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Tazelenme Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk projesi olarak Prof. Dr. İsmail Tufan önderliğinde 60 yaş ve üzeri bireylerin hayatlarına yeni anlamlar yükleyerek, yepyeni başlangıçlar yapabilmeleri için tasarlanmış bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıktığını anlattı. Ünal, “Projenin ülkemizin çeşitli üniversiteleri tarafından da örnek alınması bizlere son derece gurur vermiştir “ ifadelerini kullandı.
Bu haber 13.03.2019 16:45:02 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Türel Tazelenme Üniversitesi’nde

 • Çavuşoğlu'ndan eski danışmanının annesine ziyaret

 • Kümese sızan tilki, tavuklar tarafından öldürüldü: Birlik olup gagalamışlar

 • Türel: “Gençler için sinema akademisi kuracağız”

 • Çelik: Büyük Türkiye’nin yolu güçlü tarımdan geçiyor

 • Ümit Uysal’dan TÜRK-İŞ’e ziyaret

 • Bulunan cesedin Asım Bayram'a ait olduğu DNA sonucu ortaya çıktı

 • İngiltere Büyükelçisinden Böcek'e ziyaret

 • Ak Parti milletvekili İbrahim Aydın'dan Akseki'de seçim çalışmaları

 • Hiçbir iş yapmadan ayda 12 bin lira maaş

 • ABD'nin petrol ve doğalgaz ihracatı 'bu yıl Suudi Arabistan'ı geçecek'

 • 2019 Rusya-Türkiye Kültür ve Turizm yılında tüm zamanların rekoru kırılacak

 • 2019 – 2024 YAPACAKLARIMIZ

 • Korkuteli Yelten yolu asfaltlandı

 • Antalya Ulaşım A.Ş. şoförlerine ilk yardım eğitimi

 • Elmalı’da çocuklar TIR’da tiyatroya hayran kaldı

 • Kızlar da yapabilir

 • Cumhur ittifakı adaylarına tam destek

Benzer Haberler


Google 300x120


Piyasalar


Futbol Ligleri Puan Tablosu


Hava Durumu