Topyekün gündem
Kıymetli okuyucular

*Gündemin yoğun olması elbette medya sektörünün oldukça işine gelmektedir. Yoğun gündem demek gazetecilerin yorgun gözler ile 24 saat telaşı heyecanla takip etmeye devam etmesi demektir.

*Bu hafta kısa kısa topyekün gündem değerlendirmesinde bulunacağım. 

*55. Uluslararası Antalya Film Festivali ile başlayalım.

*55 yıldır devam eden geleneksel kortej'de en çok beğeni toplayan sinema oyuncusu ve ses sanatçısı Yavuz Bingöl idi.

*Yavuz Bingöl Antalya Film Festivali (AFF)'nin tahsis ettiği klasik otomobili tercih etmek yerine kortej yolu boyunca yürüyerek ve halkı yakından temas halinde selamlayarak etkinliği tamamladı. 

*İşte o görüntü'den bir kaç saniyelik haber videosu: 

*55. Uluslararası Antalya Film Festivali, Uluslararası Film Festivalleri ile kıyaslandığı zaman evet, başarı notu ile geçti. Adına yakışacak bir şekilde festival korteji, açılışı ve kırmızı halı ile son buluşu gerçekten şahane anılara vesile oldu.

*Çok kıymetli yönetmenler, senarist, yapımcı, oyuncular Antalya Film Form'da bir araya gelerek eğelenceli ve bir o kadar da Türk Sinemasını yükseltecek fikir, bilgi paylaşımlarda bulunarak geleceğe dair projeler elde ettiler ki bu hiç bir Uluslararası Film Festivallerinde mevcut değil.

*Cem Yılmaz festivalin en'i olarak zirvede kalmayı başardı. İki gün süren söyleşisine yakın dostu oyuncu Ozan Güven'in eşlik etmesi Antalya halkını çok sevindirdi. Cem Yılmaz Antalya'da gösteri düzenleyeceğini ve bu gösterinin yeni bir proje olduğunun müjdesini de verdi.

*İbrahim Tatlıses beyefendiyi buradan selamlıyorum. Bu festivalin en anlamlı gündemi ise vefa idi. İbrahim Tatlıses Onur ödülü ile ödüllendirildi.

 

*Türkiye ve bir çok ülke keyifle Festivali takip etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Tevfik Türel'inde bahsettiği gibi: ''Türkiye kazandı, Antalya kazandı.''

*İşte 55. Uluslararası Antalya Film Festivali için tüm videolara ulaşabileceğiniz link: https://www.youtube.com/channel/UC6RMDHxHpJY-DaG2BJSftWw

Antalya'nın kısa gündeminden son olarak şu ki, yerel seçim köstebekleri, klavye delikanlıları, sosyal medya asalakları, mektupçular, şikayetçiler de çirit atar olmuş bu aralar ya hadi bakalım, hayırlısı...

*Enflasyonla Topyekün Mücadele programı açıklandı

*- Haberin devamına http://www.netgazete.com.tr/2018/10/enflasyonla-topyekun-mucadele-programi-aciklandi-h845.htmladresinden ulaşabilirsiniz.

*Türkiye kazandı cümlesini sizlerle paylaşınca akıllara gelen ilk taze gündem ise #TürkiyeKazanacak tag'ı ile Enflasyonla Topyekün Mücadele Programıdır.

*Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'ın programı açıklamasıyla birlikte büyük ve küçük ölçekli hemen hemen tüm işletmeler, markalar, destek vermeye başladı.

*Asıl şimdi vatanını ve milletini düşünen firmalar kendini gösterecek ve fırsatçılar ise zannedersem ağlayacaklar...

*Bir kaç aydır Türkiye'ye Dolar bahanesi ile Döviz simsarları fırsatçılık yaparak vatandaşı bezdirecek sözde hükümeti düşüreceklerdi. 

*Bir söz vardır ya; ''Sizde ayran sade ikram edilir biz de tuzluyarak.'' Bu söz fırsatçılara, Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı ise Dolar simsarlarına idi...

*3 ay yani yıl sonuna kadar sürecek programı özetlemek gerekir ise:

*Marketlerden indirim kararı

*Enflasyonla mücadeleye internetten takip

*Bakan Varank: 'Finansman Destek Programı'nı hayata geçiriyoruz'

*Bakan Selçuk: 'Kısa çalışma ödeneğini yakın zamanda planlıyoruz' 

*Bu haftayı bu kadar kısa geçtim. Topyekün Gündem'in en önemli başlıkları. Tabii Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını ise medya kanalımızda sürekli paylaştığımız için yorumlarımıda yine haberlerin içine saklıyorum.

*Bir sonraki yazım eğitim, turizm, ve gündemi sarsacak siyasi yazılar ile İnşAllah yine bu adreste olacağım...

Kalın sağlıcakla


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları


Google 300x120


Piyasalar


Futbol Ligleri Puan Tablosu


Hava Durumu

Kızılay Web Banner 120X600